postel

Dopřejte si kvalitní spánek díky vhodně vybrané posteli

Místo, kde každý večer ulehá znavený člověk, by mělo být příjemné, svěží a vzdušné. K tomu však nestačí mít pěkně zařízenou ložnici či jiný pokoj, kde se nachází postel. Právě ona postel je klíčem k úspěchu v oblasti odpočinku a spánku.

Výběr postele není radno podceňovat

Postel patří k nábytku, na kterém by se nemělo šetřit. Nestačí vyřadit starší rozkládací gauč nebo pospravovat postele, které sloužily ještě prarodičům. Je třeba bez kompromisů vybrat postel, která bude pro celé tělo nenahraditelnou oporou. Základní části – rošt, rám a matrace – musí být kupovány s rozvahou a ohledem na vlastní potřeby. Univerzální postel totiž neexistuje. Sousedovi možná vyhovuje měkká matrace, to ale neznamená, že i vaše tělo si na ní slastně odpočine.

Zabijákem kvalitního spaní je krátký a úzký rám. Obecně platí, že ideální rozměr začíná na čísle, kdy k vlastní výšce přičteme minimálně dalších 25 cm. Šíře postele pak startuje na 80 cm. Rošt považuje mnoho lidí za zbytečný. Je ale třeba si uvědomit, že utváří hlavní oporu pro matraci, tedy pro tělo. Vhodný rošt by měl být utvořen z 28 lamel, které pruží. Na takovém roštu pak může matrace plnit funkci, pro kterou je vyráběna. Odborníci se přiklánějí k tvrdší matraci, jejíž tvrdost bude znázorněna číslem 3 a výše. Důležité je však matraci v obchodě vyzkoušet a dbát na to, aby se tělo nikde nepropadalo, nebo naopak nebylo nikde stlačeno.

Kvalitní postel zaručí, že se spánek stane plnohodnotným, aby každý mohl ráno vstávat s energií, která mu vystačí na zvládnutí sebenáročnějšího dne.