Co dělat, když dveře netěsní?

Netěsnící dveře mohou způsobit mnoho nepříjemností, které pokazí spokojené bydlení. V takovém případě je vhodné co nejdříve nalézt příčinu nedoléhavosti a tu se snažit odstranit, aby se doma dál drželo teplo rodinného krbu bez omezení.

Práh je častým viníkem

Ze zkušeností odborníků vzešla doporučení, co zkontrolovat nejdříve. Třeba takový práh bývá příčinou netěsnících dveří v mnoha případech. I když se to nezdá, i pouhé posunutí prahu může být hledaným řešením. Popřípadě existuje druhá možnost, když dveře netěsní odspodu, a to připevněním materiálu, který už k prahu dolehne a při zavření tak nebude žádný otvor, kterým by mohlo profukovat.

Těsnost dveří je důležitá kvůli minimalizaci hluku.

Špatné těsnění lze vyřešit i silikonem či jiným výplňovým materiálem, který lze aplikovat na hrany dveří a zárubně, podle kterých se vytvaruje přesná výplň nechtěných spár. Drobnější otvory opraví i speciální tmely a pomůcky pro to určené. Pokud je však příčinou nedoléhavého uzavření dveří například jejich pokřivení, kdy se dřevo po letech zkroutilo, pak nejlépe pomůže jejich výměna, protože renovace jsou často příliš nákladné, a tak se nevyplatí.

Problém netěsnících dveří by se neměl podceňovat, protože vznikající průvan může být důvodem zdravotních obtíží, k nimž se řadí nachlazení a prostydlé svaly či klouby. A to jistě za riskování nestojí.