zdroj: shutterstock

Jak se připravit na letní zahradní párty?

zdroj: shutterstock

Léto tu bude co nevidět. A k němu bezesporu paří také zahradní párty, posezení s přáteli. Jste na letošní sezonu připravení? Dnes se podíváme blíže na to, jak se připravit na velkou zahradní párty.

Dlouhé letní večery, vysoké příjemné večerní teploty a nebe bez mráčků jednoduše k pořádání zahradních slavností přímo vybízejí. A nezáleží na tom, zda se s přáteli sjedete na víkend na chatu a užijete si prodloužený víkend na Cyrila a Metoděje, nebo zůstanete ve městě a uspořádáte pořádnou páteční grilovací párty s libovými steaky, křupavými kuřecími stehýnky a množstvím piva a vína.

Máte dostatek židlí?

Ať už tedy budete grilovat či si jen tak posedíte s vínkem a dobrou náladou, na něčem sedět musíte vždy. Výběru vhodného zahradního nábytku je radno věnovat dostatek času. Výrobců je nespočetně a prodejců ještě více.

Alternativou může být půjčení židlí od známých, pokud nehodláte pořádat párty pravidelně.

Které kousky by tedy na vaší zahradě neměly chybět?

Zahradní křesla – vybírejte pečlivě

Aby hosté měli kde sedět, budete potřebovat zahradní křesla. Při jejich koupi dbejte především na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Oblíbená jsou plastová, zejména kvůli své nízké ceně. Bohužel některé jsou i docela křehké a lze je snadno zničit. Výhodnější dřevěná zahradní křesla, ale koupit více takových židlí je již poměrně nákladné. Alternativou tak mohou být zahradní lavice.

Stoly a altány – ani bez těch se neobejdete

Na druhém místě nesmíte zapomenout na zahradní stůl. I ty se samozřejmě vyrábí v nejrůznějších materiálech – koupit je můžete s křesly jako zahradní set (což bývá cenově nejvýhodnější) nebo si každé vybrat zvlášť. Každopádně by měly s křesly ladit. Pokud neznáte přesně počet lidí, doporučujeme raději volit zahradní rozkládací stoly.

zdroj: shutterstock

A co kdyby přece jen v létě pršelo? Rychlou přeháňku ve zdraví přežijete i se všemi dobrotami v zahradním stanu. Tím samozřejmě nepohrdnete ani tehdy, praží-li odpoledne sluníčko a vy se chcete někde schovat. Zahradní altány jsou zkrátka neocenitelnými společníky pro každou párty.