zahradník

Jak docílit krásné a praktické zahrady

Venkovní části bydlení byste měli věnovat stejně pozornosti jako interiéru. Není výjimkou, že se styl uvnitř domova odráží i na zahradě majitelů. Nábytek a dekorativní prvky venku podléhají náročnějším podmínkám, a proto byste dopředu měli uvažovat i nad výběrem vhodných materiálů. Nakonec by vše mělo držet jednotný celek, který bude funkční.

Kde to žije

Části zahrady rozdělte podle funkce. Pokud pěstujete zeleninu, vyhraďte jí vhodný slunný kout. Děti jistě ocení svůj prostor obklopený rostlinami, kde se mohou ukrývat. Náročnější místo na stavbu bude posezení a místo pro relaxaci, jako je bazén, vířivka, nebo lehátka na slunění. Každou část můžete oddělit buď vhodně zvolenými rostlinami, nebo různými prvky. Dekorativně funkční prvky v zahradě mohou mít podobu osvětlení, různých oblouků a stojanů pro popínavé rostliny, fantazii se meze nekladou.

Materiály v zahradě

Sáhněte po odolných dřevinách jako jsou dub, akát, nebo modřín. Levnější alternativou může být borovice. Velmi dobře dostupný je zejména smrk, který však nevydrží tolik, co předchozí vyjmenované typy. Můžete ale sáhnout rovnou po betonu. Například pohledový beton, tedy viditelný betonový povrch, je nejen praktický, ale také velmi příjemný na pohled. Můžete jej využít na terasu navazující na dům, na samostatné místo k sezení, schody, nebo například na vytvoření terasy.

poptávky

Kde sehnat pomoc

Ať už budete shánět materiál, řemeslníky, zahradníky, nebo rovnou zahradní architekty, vyzkoušejte Poptávej.cz. Za pár minut vyplníte poptávkový formulář, kam nezapomeňte uvést nároky na materiál, rozměry, můžete přidat i fotografie. Na vaše poptávky zareagují zájemci cenovou nabídkou na míru. Díky tomu získáte přehled o trhu, můžete porovnat hned několik dodavatelů na jednou a vybrat si toho, co vám nejvíce sedí. S vybranou firmou či jednotlivcem se už domlouváte po své ose. Služba Poptávej.cz je pro vás jako poptávající zcela zdarma a nezávazná a můžete ji využít na celou řadu služeb.