I starší dům může vypadat stylově. Ale musí mít čistou fasádu

Sledujete trendy v bydlení a máte pocit, že váš dům vypadá všelijak, jen ne útulně? Nezoufejte, protože i to se dá poměrně snadno napravit. Začít byste měli exteriérem – konkrétně fasádou, o které se traduje, že je pro dům tím, čím je pro lidi oblečení. Potíž je v tom, že se fasáda průběžně znečišťuje, čímž klesá její estetická hodnota a zároveň se mění její vlastnosti. Jak se s tím vypořádat? Nezbude vám, než ji důkladně vyčistit.

Proč fasáda vašeho domu trpí?

Fasáda to skutečně nemá snadné – musí čelit množství vnějších vlivů, jako je intenzivní sluneční záření, vítr či déšť. Navíc se na ní průběžně usazuje prach, bahno a různé druhy mikroorganismů, které se podepisují na jejím stavu. Na takto znečištěnou fasádu není hezký pohled, a ještě horší je zjištění, že se na ní objevily mikrotrhliny a další nedostatky, které mohou výrazně zkrátit životnost systému.

čištění fasád

Jak často fasádu čistit?

Odborníci se shodují na tom, že pravidelné čištění fasád by mělo probíhat v rozmezí 5 – 8 let. V případě zateplených domů je vhodné povrch důkladně omýt ještě o něco častěji. V praxi logicky záleží i na reálném stupni znečištění. Pokud je fasáda evidentně čistá, není nutné ji mýt tak často – a naopak.

Odborníci si poradí se všemi druhy nečistot

Čištění fasády rozhodně není aktivitou na jedno odpoledne a pravděpodobně to nestihnete ani za víkend. Roli samozřejmě hraje celková velikost plochy, ovšem obecně je odstranění nečistot namáhavé a časově náročné.

Můžete se však obrátit na specializovanou firmu, která při mytí fasád používá efektivní přístroje a zbaví povrch anorganických i organických nečistot.

Jak může vaše bydlení vypadat po zásahu odborníků? Fotogalerii realizovaných prací a informace ohledně ceny čištění fasád najdete na www.ars.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.