Klíče jsou out. Trendy velí pro čipový přístup!

Fandíte moderním technologiím a zároveň řešíte problém se zamykáním vchodových dveří? Respektive se vám nedaří přesvědčit ostatní obyvatele domu, aby svědomitě zamykali? Pak byste měli zvážit výměnu klasického zámku za elektronický přístupový systém. Klíče již nebudete potřebovat a bezpečnost v domě se výrazně zvýší. Podrobné informace a další důvody, které jasně hovoří pro dané řešení, najdete v tomto článku.

kamerový systém (CCTV)

Nedávejte zlodějům nejmenší šanci

Proč je zamykání vchodových dveří tak důležité? Počítejte s tím, že když sousedům navrhnete pořízení elektronického přístupového systému, budete muset správně argumentovat. Nikdo nechce zbytečně utrácet a je pravděpodobné, že někdo výhody daného řešení zpochybní. Měli byste však ostatní upozornit na statistiku, dle které si zloději vybírají především neuzamčené domy. A nejen oni – přes odemčené vchodové dveře se mohou do společných prostor dostat také vandalové, narkomani a násilníci.

Přitom stačí tak málo – vyměnit klíče za čipy. Bezpečnost v domě bude rázem na jiné úrovni. Systém funguje tak, že se dveře odemknou po kontaktu čipu s čtečkou. Po zabouchnutí se automaticky uzamknou.

V kombinaci s tzv. panikovým kováním jsou výhody elektronického přístupového systému ještě zjevnější. Kování funguje na následujícím principu: dveře se po zavření uzamknou pouze z venkovní strany, ovšem zevnitř zůstávají odemčené. To je praktické hned ze dvou důvodů – lidé, kteří vycházejí z domu, nemusí řešit odemykání. A v případě požáru či jiné krizové situace, kdy je nezbytné co nejrychleji evakuovat dům, vchodové dveře přebírají funkci únikového vchodu.

Bezpečnost v domě

Žádné rozsáhlé stavební úpravy nejsou zapotřebí. Montáž systému je poměrně rychlá a snadná.

V čem jsou čipy lepší než klíče?

Klíče patří do muzea. Čipy jsou ve všech směrech lepší, neboť je nelze duplikovat a v případě ztráty není nutné měnit zámek. Stačí, když správce daný čip zablokuje a nahradí ho nový. Pokud však některý z obyvatel domu ztratí klíč, musí se vyměnit zámek a nechat vyrobit nové klíče pro všechny obyvatele. To se může stát i několikrát do roka. Díky elektronickému přístupu se lze podobným situacím vyhnout.

Ovládání přístupového systému je velmi snadné a naučí se s ním i starší či technicky méně zdatné osoby. Čip je možné nahradit mobilním telefonem s technologií NFC / Bluetooth.

 www.ima.cz

Integrace dalších systémů pro ještě větší bezpečí

Chcete mít společné prostory domu pod dohledem a získat přehled o veškerém dění? Další velkou výhodou elektronického přístupového systému je možnost napojení na kamerový systém (CCTV). Pokud se v domě něco přihodí, budete bezpečně vědět, kdo se v danou chvíli nacházel uvnitř.

A na koho se obrátit při výběru konkrétního řešení? Třeba na odborníky z Institutu Mikroeletronických Aplikací. Více se dozvíte na www.ima.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.