Trendy v oblasti podlahových krytin: Zájem je o koberce a umělý trávník

Pustili jste se do zařizování bydlení a dychtivě hltáte informace související se současnými trendy v oblasti podlahových krytin? Pokud je vašim cílem bydlení dle nejnovějších standardů, pořiďte si koberce a rozhodně nezapomeňte ani na umělý trávník. Obojí se těší značnému zájmu a v případě správné kompozice pozvedne komfort příbytku na vyšší úroveň.

In jsou celoplošné i kusové koberce

Samozřejmě je to čistě a jen o vkusu. Anebo ne? Někomu se koberce líbí, ostatní nedají dopustit na jiné povrchy, ale ani odpůrci nemohou kobercům upřít několik výjimečných vlastností. Podlaha pokrytá kobercem je teplá, příjemná na došlap a tichá.

V současné době se těší největšímu zájmu spíše jednobarevné varianty s vyšším vlasem. Dobrou volbou mohou být i proužky a jiné jednoduché geometrické tvary. Naopak se vyhněte příliš komplikovaným vzorům – působí kýčovitě.

kusové koberce

Kam konkrétně se koberec hodí? Do obývacího či dětského pokoje, do ložnice, na chodbu i do pracovny. O kuchyni by se dalo polemizovat, neboť se nabízí i praktičtější povrchy. Patříte-li mezi kuchtíky, kterým na podlahu často ukápne omáčka či jiná pochoutka, upřednostněte jiný typ podlahy.

Dobrým řešením a zároveň jakýmsi kompromisem mohou být koberce kusové. Jste-li spokojeni se stávající podlahovou krytinou, ale přesto byste rádi interiér vylepšili alespoň pár metry čtverečními chundelatého, hřejivého, trendy koberce, neváhejte ani minutu.

Umělý trávník oživí balkon i terasu

Kam položit umělý trávník? No přece na balkón či terasu. Jedná se o elegantní alternativu skutečného trávníků s několika podstatnými výhodami. V případě kvalitního provedení vypadá přirozeně a vydrží dlouho jako nový. Nemusíte se o něj starat jako o skutečný trávník a potěší vás i minimální náklady na provoz. Žádné zalévání, sekání či vertikutace se nekonají, stačí pravidelné vysávání nečistot.

trávník

Díky umělému trávníku navodíte na balkóně či terase příjemnou atmosféru, aniž byste museli vynaložit spoustu práce při realizaci skutečné zelené pokrývky. Vypadá skvěle a zamilujete si ho!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.