zdroj: shutterstock.com

Bezpečné vchodové dveře nemusí být škaredé

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Vchodové dveře jsou výrazným prvkem každého domu, proto se je majitelé snaží vybírat tak, aby byly co nejhezčí. Ovšem vždy by měli dbát i na jejich bezpečnost. Tyto zdánlivě protichůdné požadavky lze skloubit. Podívejte se jak na to.

Investice do bezpečnostních dveří se vyplatí, protože často i jen pohledem na masivní dveře odláká část zlodějů. Jsou pojistkou a ochranou vašeho bytu, a proto by měly tuto funkci plnit opravdu bez kompromisů.

Bezpečné dveře, klidný spánek

Je vhodné zakoupit si takové, které jsou zajímavé svým designem, ale také jsou hodnoceny jako bezpečnostní, a je na ně možné v případě vykradení bytu uplatnit pojistku (některé pojišťovny to vyžadují nebo nabízí slevu za bezpečnostní dveře).

Prosklené dveře jsou nejsnadnějším místem průniku do vašeho domu. Nerozbitné bezpečnostní sklo výrazně zvýší jejich odolnost.

K zakoupení máte na výběr dle různých bezpečnostních kategorií, které jsou vyhotoveny dle mezinárodně uznávaných standardů. S vyšším stupněm bezpečnosti se zvyšuje ochrana vašeho bydlení.

Jaké máte možností?

Pokud skutečně váháte mezi bezpečnostními dveřmi a designovými dveřmi, prostudujte si veškeré informace, které jsou dostupné na webových stránkách. Zjistíte, že váhat vůbec nemusíte.

zdroj: dopos.cz
zdroj: dopos.cz

Bezpečnostní dveře jsou nabízeny i v designovém řešení, v jakékoli velikosti a barevném provedení. Mají ochranou desku proti odvrtání, jsou ohnivzdorné a mají také termoregulační schopnost. Nejlevnější pořídíte v kategorii economy (neboli standard), nejdražší a nejspolehlivější v kategorii premium, která disponuje zámky ze sedmé bezpečnostní kategorie. Jsou neprůstřelné, téměř nezničitelné a zloděj se do bytu nedostane, a to ani v případě, že se velice dobře vybaví páčidly a ostrými předměty.