zlaté prsteny

5 tipů, jak si doma vyrobit krásnou šperkovnici

Toužíte po šperkovnici, která vám bude pasovat na míru a do níž se přehledně schovají všechny vaše šperky? Máme pro vás několik tipů, jak si takovou schránku na malé poklady vyrobit doma.

Prstýnky místo vajíček

Prsten

Krásnou šperkovnici můžete vytvořit z obyčejné krabičky na vajíčka, kterou nabarvíte temperami či posprejujte oblíbenou barvou. Horní víčko poté přepásejte stužkou na zavěšení náušnic a jednotlivé hroty můžete ozdobit stříbrnými či zlatými prsteny.

Sladkosti? Ba ne – prsteny a řetízky

Co má společného stará forma od muffinků a prázdný plastový vnitřek bonboniéry? Obojí vám může skvěle posloužit jako místo k odkládání drobných cenností, jako jsou například prsteny či řetízky.

Z krabičky od papírových kapesníčků

Krabičku od papírových kapesníčků nevyhazujte, neboť vám může posloužit jako skvělý úkryt vašich oblíbených šperků, které chcete opatrovat jako oko v hlavě. Vnitřek krabičky polepte pěknou látkou, pak z papírových utěrek nebo toaletního papíru vytvořte ruličky vhodné pro řetízky a náramky a ze silných brček obalených papírem udělejte místo pro zavěšení náušnic. Okénko na víčku můžete využít k umístění ostatních náušnic.

diamantové náušnice

Tajemství staré knihy

Krásnou šperkovnici k uschování vašich diamantových náušnic a dalších cenností si také můžete vyrobit ze staré, nepotřebné knihy. Knihu otevřete, všechny její vnitřní stránky slepte po obvodu k sobě, přilepte je k dolní části vazby a vyřízněte do nich stejně velké okénko tak, aby vznikla jakási krabička. Tu můžete posléze vystlat libovolnou látkou a přední stranu knihy – víčko šperkovnice ozdobit korálky, umělými květinami či ornamenty z barevného papíru.

Prstýnková královna

Pokud patříte mezi milovnice prstenů, můžete si na ně vyrobit speciální krabičku. Vyberte menší, s pevnými okraji, do kterých můžete vyhloubit dírky na protažení brček či špejlí. Množství a rozestup jednotlivých tyček přizpůsobte velikosti krabičky a mohutnosti prstenů.