pelíšky pro psy

Pes potřebuje vlastní postel

Pes a vlastní postel? To není přepych ani rozmazlování čtyřnohého kámoše, to je nutnost. I když žijete se psem v bytě a je to takový ten typický gaučák, který s vámi spí v posteli, pořiďte mu jeho vlastní pelíšek. Psi, kteří nevlastní kousek toho svého místa, mají tendence přivlastňovat si věci ve vašem bytě. A tak se jednoho dne může stát, že vám váš mazlíček nepříjemně zavrčí na návštěvu, protože mu sedí na jeho křesle.

Zjistěte, kde se pejsek válí nejraději

Pelíšky pro psy jsou nejen různých velikostí, tvarů, materiálů, ale i výztuží. Malí yorkšírek potřebuje něco jiného než argentinská doga. Většina velkých plemen již v mládí trpí problémy s klouby. Proto je dobré vybrat pro ně ortopedickou matraci, která je tvrdší a unese jejich váhu. Takové matrace se hodí i pro pejsky starší, nemocné, ale i mladé, kteří jsou vystaveni vysoké zátěži. Uleví pohybovému aparátu psa a dá prostor pro jeho maximální odpočinek.

Protože pes mluvit neumí, všímejte si toho, co dělá, a hlavně, kde si nejraději lehá. Pokud váš mazlíček pod sebe nahrabe hromadu polštářů, a ještě je několikrát načechrá, je jasné, že potřebuje měkký a tlustý pelíšek. Naopak ti, jenž usínají na podleze, si zaslouží pevnou matraci. Pocit bezpečí vašemu malinkatému pejskovi dodá domeček iglú, kde se může schovat. Taky nezapomínejte, že pelíšek roste se psem. Jiné potřeby má štěně, jiné dospělý pes.

Snadná údržba především

Vybírejte z variant, jejichž potah je snímatelný a pratelný. Nebo zkuste pelech z omyvatelné umělé kůže. Stačí ho vytřít jemnou saponátovou vodou. Skvěle se hodí pro fenečku se štěňátky. Správná hygiena u psa snižuje i riziko alergické reakce u člověka.

Výrobci psích domečků nemyslí jen na pohodlí vašeho psa, ale i na to, aby se tyto hodily do vašeho domova. Vyrábí designové, luxusní a barevné provedení psích pelíšků.

Váš mazlíček vám bude vděčný, když bude mít svůj koutek, trucovnu, útočiště, o které se nebude muset s nikým dělit. I když se k vám čas od času stejně přitulí v posteli nebo na gauči, jeho místo je jeho.