zdroj: shutterstock.com

5 důvodů, proč zvolit raději zastřešený bazén

zdroj: shutterstock.com

Málokdo nemá rád vodní radovánky. A pokud si je navíc můžete užívat na vlastní zahradě ve vlastním bazénu, je to ještě příjemnější. Jedná-li se o jeho zastřešenou variantu, pak si nejen že prodloužíte koupací sezónu, ale navíc můžete i ušetřit. Podívejte se na 5 jasných důvodů, proč je zastřešený bazén v našich klimatických podmínkách lepší volba!

1/ Vykoupete se i na podzim nebo brzy zjara

Asi největším plusem zastřešeného bazénu je to, jak vysoký komfort nabízí. Díky tomu, že je uzavřený, se v něm snadno kumuluje teplo, a tak vodu v něm rychle zahřejí i první nepříliš silné jarní sluneční paprsky nebo již slábnoucí podzimní. Zastřešení navíc zvýší komfort i během letních dní, kdy počasí moc nepřeje, prší a klesá teplota.

2/ Nemusíte se bát, že do bazénu někdo spadne

Pro zastřešený bazén hovoří i to, že je mnohem bezpečnější než otevřený typ. Ten jde sice opatřit plachtou, ale ta může selhat. Střecha drží pevně, a tak nedovolí, aby do vody spadlo dítě či nějaký čtyřnohý domácí mazlíček. Nemusíte se tak bát nechat vaši ratolest samotnou na zahradě, zatímco vy budete uvnitř domu.

zdroj: bazeny-mountfield.cz

3/ Voda se v bazénu déle udrží čistá

Střecha je také nejlepší obranou před nečistotami z okolí, které vodu v bazénu znehodnocují. Větvičky, listí, prach, to všechno jsou velcí nepřátelé majitelů bazénů. Zapomeňte na neustále vybírání pomocí síťky nebo nekonečného používání bazénové chemie. Ušetříte tak při údržbě nejen čas, ale i peníze.

4/ Voda bude mít stabilní teplotu

Díky tomu, že zastřešený bazén funguje podobně jako klasický skleník, neprojeví se na teplotě vody výkyvy venkovních teplot, například při střídání dne a noci. Ušetříte tak za ohřev vody.

zdroj: bazeny-mountfield.cz

5/ Konstrukce lze snadno odsunout a zasunout

Mezi další výhodu zastřešení bazénů patří, že lze kdykoliv odsunout. V letních měsících tak zastřešení nemusíte používat. Jednoduše se zasune do sebe a zabírá minimum místa.

Naopak třeba brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je venku chladněji, vám může přijít posuvné zastřešení bazénů vhod. Existují i varianty, kde má zastřešení vyšší světlou výšku, takže můžete pohodlně chodit kolem bazénu a mít zde schováno například lehátko.

Je zřejmé, že zastřešený bazén je rozumnou investicí, jak si prodloužit koupací sezónu a tím zvýšit užitek z vašeho bazénu. Pokud už bazén na zahradě máte, nezoufejte, zastřešit ho můžete i dodatečně!

Zdroj: http://www.mountfield.cz/bazeny

Only registered users can comment.

  1. My jsme si zastřešení pořídili před rokem, takže můžeme již zhodnotit a je to opravdu velký a zásadní rozdíl. Mohu jenom doporučit!