zdroj: travert.sk

Travertin – luxusní interiérový obklad zažívá renesanci

zdroj: travert.sk

Možností, jak obložit stěny v interiéru, je celá řada. Dáváte-li přednost přírodním materiálům, pak můžete vyzkoušet travertin. Ten svým vzhledem plní požadavky moderního bydlení a je i dostatečně odolný. V současné době zažívá svůj pomyslný comeback. Kde všude ho doma můžete využít?

Travertin je hornina, která se těží především v krasových oblastech. Svou strukturou připomíná vápenec, oproti němu je však více pórovitá. Většinou se upravuje do leštěné podoby, kde se srovnává pomocí pryskyřice nebo tmelu. Přirozenou barvou travertinu je žlutá, žlutohnědá nebo béžová. Může se však uměle přebarvit, aby přesně odpovídal požadavkům zákazníka. Unikátní struktura nepravidelných prasklin a linií je originálním prvkem, díky němuž získají prostory jedinečný ráz s nádechem luxusu.

Tip: Interiér můžete rozsvítit pomocí LED žárovek od profisvitidla.cz/kat/led-ziarovky/

Travertin do moderních koupelen i obývacích pokojů

Využití travertinu v obydlí je víceméně neomezené. Vzhledem k tomu, že se jedná o kámen, který je schopen odolávat i vlhkosti nebo změnám teplot, osvědčí se i v prostředí koupelny nebo kuchyně včetně obložení plastových oken. Pokud vás tedy již omrzely klasické keramické dlaždice, pak neváhejte a zařiďte si obydlí podle posledních trendů – přírodními materiály. Dále se travertin osvědčí i v obývacím pokoji, kde z něho může být zhotovena dominantní ozdobná stěna, nebo v hale či chodbě. Mimo to se samozřejmě travertin doporučuje i do exteriéru.

Obložení krbu Travertinem, zdroj: travert.sk

Výhody travertinu

Všestranné využití travertinu vychází z jeho vlastností a výhod. Je odolný vůči mechanickému poškození, dlouho vydrží, výborně akumuluje teplo a navíc je svým vzhledem naprosto nadčasový, stejně jako oblíbený mramor, který je však dražší. Také se dobře čistí, protože se na něm neusazuje prach nebo vodní kámen.

Hledáte-li tip na obkladový materiál, který je přirozený a nevyžaduje téměř žádnou údržbu, pak je to právě travertin, co splní i ty nejvyšší nároky. Jeho elegantní a luxusní vzhled si najde místo v každém interiéru a nikdy se vám neomrzí.

Sepsáno ve spolupráci s travert.sk/kategoria/obklad-interier

Only registered users can comment.

  1. Podle mě má travertin nádhernou kresbu a barvy. Originál je ale hrozně drahý a my jsme zvolili keramickou imitaci, která se na kámen na chlup podobá a hlavně je levnější. Sehnat ji ale bylo celkem náročné, naštěstí jsme našli koupelnové studio a tam byl skvělý výběr.