zdroj: shutterstock.com

3 důvody, proč roste obliba nábytku z masivu

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Masivní nábytek zažívá v současné době velký návrat. Stále více lidí se začíná zajímat o tento druh nábytku a jak je vidět, není to jen pouhý krátkodobý módní trend. Masivní nábytek totiž může každému nabídnout celou řadu zajímavých vlastností, které s ostatními druhy nábytku nelze prakticky vůbec srovnávat. Jaké jsou hlavní důvody obliby nábytku z masivu?

1. Dlouhá životnost

Masivní nábytek je označení pro nábytek, který je vyroben výhradně z odolného dřeva. Právě díky tomu vyniká nad ostatními druhy nábytku svými jedinečnými vlastnosti. Velkou výhodou masivního nábytku je jeho dlouhá životnost. Pokud nábytek není vystavován nepříznivým vlivům a je o něho řádně pečováno, vydrží i několik desítek let. Však se podívejte na starožitnosti, který byly vyráběny výhradně z masivu. Mnohé jsou tady s námi dodnes.

Masivní dřevo je také odolné proti poškrábání a lze v případě poškození opravit. V závislosti na použité konečné úpravě (laku) se mění jeho další užitné vlastnosti. Vlhkost mu vadí také podstatně méně, jak laminátovému či dýhovanému nábytku. V tomto ohledu vyniká především kategorie exotických dřevin. Stále více se prosazuje zejména jako zahradní nábytek.

Konferenční stolek z teaku, zdroj: seart.cz
Konferenční stolek z teaku, zdroj: seart.cz

2. Návrat k ryze přírodním materiálům

Masivní nábytek je také velmi oblíben pro jeho nezaměnitelný design. Dřevo totiž v interiéru vypadá báječně a navozuje klidnou atmosféru. S masivním nábytkem vlastně přichází do interiéru kus přírody. Masivní nábytek přináší jedinečnou kresbu dřeva, takže se může stát i výrazným designovým prvkem. Skvělé také je, že je možné vybírat z mnoha různých druhů dřeva a tak i z široké barevné škály.

Masiv se tak může stát ozdobou každého pokoje. Skvěle vypadá nábytek vyrobený ze smrku nebo břízy a velmi zajímavé vzory přináší i nábytek vyrobený z exotických dřevin jako je například cedr nebo teak.

Rustikální postel Mieszko - dubová, zdroj: seart.cz
Rustikální postel Mieszko – dubová, zdroj: seart.cz

3. Nadčasovost

Třetím nejčastějším důvodem k tomu, proč se stále více lidí rozhoduje pro nábytek z masivu, je jeho nadčasovost. Dřevo totiž bylo, je a jistě dlouhou dobu bude IN. Dřevěný nábytek se hodí do každého interiéru a je možné ho mít v každé místnosti. Dřevo vytvoří atmosféru v ložnici, obývacím pokoji nebo třeba i v kuchyni a buďte si jisti, že vás ani po několika letech krásná kresba dřeva neomrzí.

Podívejte se, jak se vyrábí nábytek z masivu

Firma Seart vyrábí již řadu let nábytek z masivu. Zaměřuje se na tradiční, stylizovaný i moderní styl masivního nábytku. Podívejte se na výrobu bukové postele, psacího stolu a dalších výrobků na následujícím videu.