zdroj: shutterstock.com

Manželská matrace nebo raději dvě samostatné?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

V případě, že zařizujete ložnici, jistě budete řešit tuto zapeklitou otázku. Volba typu matrací, je důležité rozhodnutí, které byste rozhodně měli důkladně promyslet. Nákup nových matrací totiž není levná záležitost a s nákupem matrace také ovlivníte to, jak bude váš spánek kvalitní. Jak se tedy rozhodnout?

Manželská matrace je správná volba, když…

Manželská matrace je některými chválena, ale současně má i mnoho odpůrců. Pravda je na obou stranách. Manželská matrace má svou výhodu v tom, že na posteli nevzniká mezera, která může být pro někoho nepříjemná. Navíc se většinou jedná i o levnější řešení. Avšak počítejte s tím, že takovou matraci si domů sami nedovezete.

Při výběru tohoto typu matrace ovšem musíte být velmi opatrní. Je vhodná pro páry, které mají přibližně stejnou váhu. Pokud tomu tak není, může docházet k tomu, že se jedna osoba bude během spánku neustále přesouvat na stranu druhou, protože díky velkému váhovému rozdílu může vzniknout prohlubeň.

Pozor si také musíte dát na tvrdost matrace a zvolit takovou, která bude vyhovovat oběma partnerům. Musíte si také uvědomit, že pokud koupíte manželskou matraci, nemůžete mít v posteli polohovací rošty, což může být velká nevýhoda. Mezi nevýhody patří i velikost a váha matrace, protože díky tomu se s ní těžko manipuluje. Což zjistíte například při převlékání prostěradla.

Dvě samostatné matrace mohou vyhovovat lépe

K nákupu dvou samostatných matrací se v současné době uchyluje větší procento lidí. Důvodů k tomu je hned několik, protože doba pokročila a výrobci se také přizpůsobili a nabízí matrace 1+1. Pokud budete mít dvě matrace, nemusíte dlouze přemýšlet o jejich tvrdosti. Každý si totiž může vybrat takovou tvrdost, která mu vyhovuje.

Raději dvě samostatné matrace s různou tuhostí?, zdroj: matrace-best.cz
Raději dvě samostatné matrace s různou tuhostí?, zdroj: matrace-best.cz

Se samostatnými matracemi se také lépe manipuluje a je možné pod ně umístit polohovací rošty.Při nákupu samostatných matrací si ale musíte dát dobrý pozor na jejich rozměry. Matrace musí být stejné a stejná by měla být i jejich výška. Menší nevýhodou může být malá skulinka, která mezi matracemi vznikne, to ale kvalitu spánku nijak neovlivní.

Tip: Podívejte se na matrace akce, kde najdete bohatý výběr všech druhů matrací.

Ať už zvolíte variantu manželské matrace nebo koupíte dvě samostatné, věnujte výběru velkou pozornost a rozhodně nekupujte matraci jen proto, že je její cena nízká. Raději vyzkoušejte několik typů matrací a rozhodně se pro ty, které vám nejvíce vyhovují. Navíc ji můžete u mnohých prodejců bezplatně vrátit do 90 dnů. Kupujete si přece dobré a spokojené spaní a proto se vyplatí vybírat pečlivě.

Only registered users can comment.