záclony

Záclony dozdobí interiér a přinesou mu příjemný nádech

Máte pocit, že váš interiér není tak příjemný, jakým by měl být? Necítíte se doma zkrátka “doma”? Možná vám na oknech chybí garnýže a na garnýžích záclony. Není pravdou, že záclony jsou nemoderním kouskem hodícím se pouze do roubenek a dřevěných chat či chalup. Jsou krásným doplňkem zářícím v každém interiéru. Právě jemu mohou vdechnou velmi sympatický nádech. Tak do jakých záclon investujete vy?

V současné době je nabídka garnýží opravdu víc než pestrá. Na trhu se nachází celá spousta druhů, jež jsou vyráběny z různých materiálů a v různých stylech. Zatímco někteří lidé je vybírají jenom pouze podle jejich designu, jiní vědí, že na designu tolik nezáleží. Nebo záleží, ovšem daleko důležitější je jejich praktičnost a funkčnost. 

Nejen k zakrytí oken

Důvodem toho, proč v mnoha domácnostech nenajdeme záclony, je většinou fakt, že si lidé myslí, že jsou záclony jenom na zakrytí oken. A oni přece okna zakrýt nechtějí! Jenže tato domněnka je samozřejmě mylná. Záclony už dávno nejsou jenom na zakrytí oken, mají celou řadu dalších funkcí. Mimo jiné i tu estetickou. 

Záclonami a závěsy je dnes možné vytvořit třeba předěl v chodbě nebo jimi nahradit dveře. Takto praktické a funkční mohou být. Jejich výhodou je to, že se dají vyprat v pračce. Nemusíte se tedy obávat ani náročné péče. Péče je naopak minimální. Jen záclony vždy před vložením do pračky dejte do speciálního sáčku na ně, který zabrání jejich zničení během pracího procesu. 

Budou to voálové záclony nebo ty z organzy?

Jak již bylo zmíněno, nabídka záclon na trhu dnes nezná svého konce. Proto se nabízí otázka, jaké záclony to vyhrají u vás? Možností je celá řada. Mohou to být voálové záclony, které jsou velmi rozšířeným druhem nepropouštějícím tolik světla, nebo záclony z organzy, které jsou synonymem přepychu a luxusu.