skleničky na kávu

Podle jakých parametrů vybírat sklenice na kávu?

Sklenice na kávu nemohou chybět ve výbavě žádného milovníka tohoto hnědého moku. Seženete je jak na oblíbené latte, tak na klasické espresso či lahodné macchiato. Jejich termoizolační vlastnosti udrží vaši kávu krásně teplou po celou dobu konzumace. Na co se ale při výběru tohoto typu nádob na kávu zaměřit?

Při volbě nápoje je důležitý tvar a objem sklenice

Stejně jako keramické hrnky na kávu i skleničky jsou vázány objemem konkrétního nápoje. Například cappuccino se obvykle podává ve sklenicích o objemu od 150 ml do 300 ml. Není přitom důležité, zda skleničky na kávu disponují uchem. Díky dvojité vnější vrstvě nádoby je snadno udržíte v ruce, protože horkost nápoje nepronikne na vnější stěnu. Vakuum, kterým je vyplněn prostor mezi dvojitou stěnou, se zároveň postará o to, že nápoj zůstane teplý mnohem delší dobu než v případě klasického keramického nebo skleněného poháru.

Dokonalého Latte není nikdy dost

Latte macchiato, které milují především ženy, se obvykle podává ve sklenicích s objemem okolo 250 ml. Setkat se ale můžete i se skleničkami na kávu určenými pro Latte, které mají objem dvojnásobný. Milovníci tohoto druhu kávy pověstného svými barevnými vrstvami budou jistě nadšeni. Dvojité množství svého oblíbeného nápoje si navíc budou moci vychutnat po delší dobu, protože nevychladne a zůstane příjemně teplý po celou dobu konzumace.

Silného espressa raději pomálu

Opravdu kvalitní italské espresso dostanete v malém šálku o objemu od 60 do 80 ml. Jeho síla a intenzita by totiž někomu ve větším množství najednou mohly způsobit zdravotní potíže. V případě tohoto nápoje totiž platí, že méně je více. Vychutnejte si tak pečlivě jeho výjimečné aroma v každém doušku.

Při výběru sklenice nezapomeňte ani na typ skla

I klasické sklo zvládne odolat vyšším teplotám, ale borosilikátové lépe snáší teplotní výkyvy, a díky tomu budete mít jistotu, že sklenice po nalití kávy nepraskne a vaše namáhavě připravená káva nepřijde vniveč. Při výběru sklenice na kávu tedy na typ skla rozhodně berte zřetel. Samozřejmě v neposlední řadě se zaměřte také na design sklenic, který by měl lahodit s celkovým vzhledem vaší kuchyně. Důležitá je také odolnost sklenic. Například borosilikátové sklo je vysoce odolné, takže sklenice se nemusíte obávat mýt ani v myčce nádobí.