bytový textil

Umění vybrat kvalitní bytový textil

Každý z nás si přeje mít útulný domov, kde se bude cítit dobře celá rodina i hosté. Jenže špatná kombinace barev, materiálů i doplňků mnohdy vyvolává chaos než kýžený efekt rodinné pohody. Stejné je to s bytovým textilem, kam patří nejen záclony, závěsy a povlečení, ale též další vybavení do koupelen a kuchyní. Vybírejte u odborníků, kteří vám rovněž poradí, jakou záclonu vybrat a proč vsadit právě na zvolené materiály.

Záclona jako dekorace nebo stínící prvek?

Záclony z online nabídky dělíme v základu na žakárové a vitrážové. První zmiňované v sobě mají vytkávaný vzor. Elegantní obrazce dělají ze záclony skvělou volbu prakticky do každé místnosti. Dáváte-li přednost lidovému stylu, nadchne vás kratší vitrážová záclona vhodná pro prosvětlení interiéru. Pro tento typ záclony jsou typická vitrážová oka sloužící k pověšení na vitrážovou tyč. Pro dotvoření útulné atmosféry se kombinuje krátká záclonka nahoře a delší ve spodní části oken. Své příznivce má také voál, decentní látka s menší propustností světla. Upotřebíte je všude tam, kde si chcete zachovat soukromí. Kromě hladké linie mohou být opatřeny jemnými potisky či zdobenou výšivkou. Kdo umí ocenit pečlivou práci vyšívaných záclon, bude zajisté vědět, kam s nimi. Elegantní až luxusní dojem vytvoří třeba v obývacím pokoji, nádech romantiky zase dodá oknům v ložnici.

Exkluzivní povlečení pro sladké spaní

I když patří postel k místům, kde trávíme čas zejména v noci beze světla, zařízení a vybavení ložnice nebo dětského pokoje může výrazně ovlivnit naši náladu i kvalitu spánku. Proto i při volbě povlečení chtějte maximální kvalitu. Nestárnoucí bavlna je favoritem číslo jedna, neurazí, dobře schne, jednoduše se žehlí a zapíná se na knoflíčky nebo moderní zip. Bavlna je praktická pro letní měsíce, dokáže ale nabídnout kvalitní spánek i během chladných dní. Vyloženě pro zimomřivce se pak skvěle hodí flanelové povlečení, jež rychle schne, nemusí se skoro žehlit a je příjemné na dotek. Krepové povlečení je tipem pro praktické zákazníky.