Srovnání cen plynu a elektřiny nikdy nebylo snadnější!

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Je tomu už pár let, co došlo k uvolnění trhu s energiemi. Díky tomu vzniklo několik nových společností, které působí jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu do domácností. Větší konkurence přispěla k tomu, že nyní máte jako zákazníci možnost vybrat si dodavatele, který vám vyhovuje nejvíce.

To je navíc ulehčeno portály, které se specializují na srovnání cen plynu a elektřiny. Na nich si pak můžete rovnou sjednat i vybraného nového dodavatele.

Co je potřeba ke srovnání cen energií?

Srovnání cen plynu a elektřiny nikdy nebylo snadnější. Během několika vteřin si na základě vaší skutečné spotřeby energií zjistíte, jaké ceny jsou vám schopni nabídnout alternativní dodavatelé. Stačí tedy mít k dispozici poslední fakturu za energie.

Pokud jste v nedávné době uzavřeli smlouvu s jiným dodavatelem, je také vhodné si nejdříve pročíst obchodní podmínky, zda a za jakých podmínek můžete podat výpověď. Někteří dodavatelé uzavírají smlouvy až na 10 let. Z tohoto závazku je pak prakticky nemožné se vyvázat bez zaplacení odstupného.

Po srovnání cen lze jednoduše změnit dodavatele

Pokud na základě srovnání cen plynu a elektřiny zjistíte, že skutečně můžete mít dodávku energií cenově výhodnější, pak lze rovnou přistoupit ke změně dodavatele. Vyberete si toho nejlevnějšího a nejvýhodnějšího, vyplníte smlouvu a máte hotovo. Žádné složité úkony, vše vyřídíte z klidu a pohodlí domova. Již zanedlouho tak budete za plyn nebo elektřinu platit o poznání méně. Pokud nemáte žádný závazek u stávajícího dodavatele, tak změna proběhne nejčastěji do 3 měsíců od podání výpovědi.

Nabídky jednotlivých dodavatelů je dobré sledovat pravidelně. Ceny se mění u plynu každé čtvrtletí a u elektřiny každý rok. Rozdíly mohou být v řádech stovek i tisíců korun ročně.

Proveďte si srovnání cen elektřiny a plynu a zjistěte, zda za energie neplatíte zbytečně moc peněz. Je to jednoduché, rychlé a účinné. O tom, že se srovnání a následná změna dodavatele skutečně vyplatí  se přesvědčily již desetitisíce českých domácností. Neplaťte více, než musíte.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

2 komentáře u Srovnání cen plynu a elektřiny nikdy nebylo snadnější!

  1. Alice napsal:

    Souhlasím, že změna dodavatele je snadné. Měnila jsem dodavatele před několika měsící a nemusela jsem se o nic starat. Přešla jsem k Bohemia Energy, kvůli ceně a ukázalo se, že i zákaznický servis je lepší než konkurence. Tak uvidíme jak na tom budu na konci roku, ale zatím je jejich jednání semnou solidní.

  2. Alena napsal:

    Také jsme změnila dodavatele plynu. Velké nedoplatky mne k tomu donutili. Našla jsem na internetu kalkulačku na srovnání cen a bylo :-)