zdroj: shutterstock.com

Srovnání cen plynu a elektřiny nikdy nebylo snadnější!

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Je tomu už pár let, co došlo k uvolnění trhu s energiemi. Díky tomu vzniklo několik nových společností, které působí jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu do domácností. Větší konkurence přispěla k tomu, že nyní máte jako zákazníci možnost vybrat si dodavatele, který vám vyhovuje nejvíce.

To je navíc ulehčeno portály, které se specializují na srovnání cen plynu a elektřiny. Na nich si pak můžete rovnou sjednat i vybraného nového dodavatele.

Co je potřeba ke srovnání cen energií?

Srovnání cen plynu a elektřiny nikdy nebylo snadnější. Během několika vteřin si na základě vaší skutečné spotřeby energií zjistíte, jaké ceny jsou vám schopni nabídnout alternativní dodavatelé. Stačí tedy mít k dispozici poslední fakturu za energie.

Pokud jste v nedávné době uzavřeli smlouvu s jiným dodavatelem, je také vhodné si nejdříve pročíst obchodní podmínky, zda a za jakých podmínek můžete podat výpověď. Někteří dodavatelé uzavírají smlouvy až na 10 let. Z tohoto závazku je pak prakticky nemožné se vyvázat bez zaplacení odstupného.

Po srovnání cen lze jednoduše změnit dodavatele

Pokud na základě srovnání cen plynu a elektřiny zjistíte, že skutečně můžete mít dodávku energií cenově výhodnější, pak lze rovnou přistoupit ke změně dodavatele. Vyberete si toho nejlevnějšího a nejvýhodnějšího, vyplníte smlouvu a máte hotovo. Žádné složité úkony, vše vyřídíte z klidu a pohodlí domova. Již zanedlouho tak budete za plyn nebo elektřinu platit o poznání méně. Pokud nemáte žádný závazek u stávajícího dodavatele, tak změna proběhne nejčastěji do 3 měsíců od podání výpovědi.

Nabídky jednotlivých dodavatelů je dobré sledovat pravidelně. Ceny se mění u plynu každé čtvrtletí a u elektřiny každý rok. Rozdíly mohou být v řádech stovek i tisíců korun ročně.

Proveďte si srovnání cen elektřiny a plynu a zjistěte, zda za energie neplatíte zbytečně moc peněz. Je to jednoduché, rychlé a účinné. O tom, že se srovnání a následná změna dodavatele skutečně vyplatí  se přesvědčily již desetitisíce českých domácností. Neplaťte více, než musíte.

Only registered users can comment.

  1. Souhlasím, že změna dodavatele je snadné. Měnila jsem dodavatele před několika měsící a nemusela jsem se o nic starat. Přešla jsem k Bohemia Energy, kvůli ceně a ukázalo se, že i zákaznický servis je lepší než konkurence. Tak uvidíme jak na tom budu na konci roku, ale zatím je jejich jednání semnou solidní.

  2. Také jsme změnila dodavatele plynu. Velké nedoplatky mne k tomu donutili. Našla jsem na internetu kalkulačku na srovnání cen a bylo :-)