vysavac

Správná péče o koberec prodlouží jeho životnost

Za kvalitní koberec je třeba pořádně připlatit. Aby se však tato investice nestala zbytečnou a koberec naplnil všechny představy, musí mu být věnována pečlivá a dostatečná péče, která ho bude udržovat v čistotě a bude ho chránit před rychlým opotřebením.

Vysávat, vysávat a vysávat

Základním pravidlem je časté a důkladné vysávání, které nejen že zbaví koberec nečistot, prachu a jiných usazenin, ale také ho provzdušní, aby bakterie a roztoči neměli možnost se v něm natrvalo usadit. Doporučuje se vysávat minimálně dvakrát týdně, čím častěji, tím samozřejmě lépe.

Když přijde na řadu čištění

Samotné vysávání však nestačí, protože i když je prováděno pravidelně, nezabrání tomu, aby se koberec nešpinil. Vznikají na něm různé skvrny a pronikají do něj nečistoty, které se vytvářejí běžným chodem domácnosti. Úspěšným a dostupným čištěním je mokré čištění, které se dá zvládnout ručně, nebo s pomocí vysavačů na praní koberců. K tomuto účelu jsou určeny speciální přípravky na čištění koberců, potažmo čalounění, které vykazují dobré či lepší výsledky. Vždy je však třeba dbát na uváděné dávkování, aby nedošlo k vyblednutí barvy koberce a jiným nepříjemnostem.

Doporučuje se vysávat minimálně dvakrát týdně, čím častěji, tím samozřejmě lépe.

Pečování o koberec není tak náročné, aby se nedalo zvládnout. Odměnou je pak každému svěží a voňavý koberec, co dlouho vydrží a bude skvělým doplňkem interiéru.