shutterstock.com

Pronajměte vlastní byt a vyrazte do světa

shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Čím dál více lidí dnes touží po tom, aby mohlo žít někde jinde. Nejde pouze o pracovní možnosti, ale také o oblibu různých jiných kultur nebo o to, že lidé mají rádi teplo a těžce snáší zimní období. Může se jednat také o zdraví, kdy kvůli zdravotním problémům člověk potřebuje mořský vzduch, teplo nebo pobyt v horské přírodě.

Flexibilní práce je trendem

Proto se v bydlení projevuje nový trend, který můžeme pozorovat zejména ve vyspělých zemích. Ale ani čeští občané již nejsou výjimkou. Stačí mít odvahu a schopnost se rozhodnout. Možná si říkáte, o co se přesně jedná. Jde v podstatě o dočasné nebo trvalé přemístění do jiné země podle vašeho výběru.

Pokud se rozhodnete, že chcete poznat cizí zemi nebo v ní trvale žít, máte několik možností. Buď si v ní najdete práci nebo budete podnikat v oboru, který umožňuje vše vykonávat po internetu. Díky internetu získáte velkou míru časové i pobytové nezávislosti. Samozřejmě můžete mít hodně peněz a pak problém práce vůbec neřešíte.

Stávající bydlení nemusíte hned prodávat

Nastává ovšem častá otázka, co udělat s vašim bydlením, když se přemístíte do zahraničí. Nejhorším řešením je její prodej. Nemovitosti fungují jako investice a nechat peníze volně na bankovním účtu je vysoce rizikové. Proto bude lépe, pokud vás byt nebo dům pronajmete. Snažte si dobře vybírat nájemce, abyste po návratu nezjistili, že je váš domov poničený.

Nejvhodnější je, pokud si byt pronajme úplná rodina s dětmi. Právě děti obvykle zajistí, že se ve vaší pronajaté nemovitosti nebudou konat divoké večírky, ubytovávat další nájemníky, apod.. Neplatí to vždy, ale problémy se vyskytnou výjimečně.

 Výměna bydlení je také řešení

Vedle pronájmu můžete zkusit najít někoho na výměnný dlouhodobý pobyt. Mnoho lidí v zahraničí bere tuto formu výměny jako alternativu cestování a poznávání nových zemí. Tento způsob je sice složitější, ale můžete díky němu poznat zajímavé lidi a sehnat přátele. Nové trendy v bydlení tedy neznamenají pouze řešení a vylepšování vaší nemovitosti, ale poznávání nových kultur, zahraničí a způsobu bydlení a života v cizině.