zdroj: wolfcr.cz

Podlahové vytápění s trubkami gabotherm® má řadu unikátních předností

zdroj: wolfcr.cz
zdroj: wolfcr.cz

Podlahové topení patří k nejoblíbenějším způsobům vytápění moderních rodinných domů. A často ho volí i majitelé starších nemovitostí při rekonstrukcích. Příjemná tepelná pohoda v místnosti  i nižší náklady na vytápění mluví pro podlahové topení. Lidé se však často obávají vyšší pořizovací ceny podlahového topení i neočekávaných poruch a náročných oprav. Pokud stále váháte, zda zvolit raději radiátory nebo podlahové topení, můžete výše uvedené starosti hodit za hlavu. Nové trubky gabotherm pro podlahové vytápění s sebou přináší mnoho výhod.

Gabotherm se představuje

Podlahové vytápění gabotherm sestává z polybutenových trubek. A právě použitý materiál – polybuten – dodává trubkám mnoho výhodných vlastností. Přitom se nejedná o žádnou nevyzkoušenou žhavou novinku. V Německu se tento systém používá již 50 let. A spolehlivost gabothermu již vyzkoušeli i někteří Češi. A právě jejich výborné zkušenosti otevírají cestu trubkám gabotherm také na český trh.

Výhody trubek gabotherm

Oproti klasickým trubkám pro podlahové topení jsou polybutenové trubky pružnější. Díky této vlastnosti se výrazně zjednoduší pokládka podlahového vytápění. Trubky gabotherm svou pružností umožňují snadné ohýbání. Nehrozí tak zalomení trubky, které by mohlo vést k poškození systému a nutnosti náročné opravy.

Podlaha již nikdy nebude studená jako dříve, ideální pro lenošení na zemi s velkými sedacími vaky.

Lehko ohýbatelné trubky i snadné zapojování všech komponent usnadní a zároveň urychlí instalaci podlahového topení. Trubky gabotherm sice, stejně jako jiné typy podlahového vytápění, musí pokládat odborník. Ale jednodušší instalace zabere méně času. Zákazník proto ve výsledku zaplatí za instalaci podlahového topení nižší částku.

Další výhodou vlastností polybutenu je vysoká odolnost vůči usazování nečistot na vnitřním povrchu trubky. Materiál je dokonce odolný i vůči usazování vodního kamene, který dokáže běžné trubky podlahového topení po letech používání zcela ucpat. V takovém případě následuje finančně náročná oprava. Trubky gabotherm jsou pojistkou proti tomuto problému.

Výhody podlahového vytápění

Ještě stále váháte, jaký typ vytápění pro svůj dům zvolit? Seznamte se s výhodami, které podlahové topení přináší:

  • sálavé teplo – sálavé teplo je nejpříjemnějším způsobem ohřívání obytných prostor, působí příznivě na zdraví osob, vytváří příjemnou tepelnou pohodu a nevzniká při něm víření prachu, což ocení především alergici
  • tepelná pohoda při nižší teplotě vzduchu – jistě znáte ten nepříjemný pocit chladna od nohou. Podlahové topení zajistí rovnoměrné prohřátí místností. A díky tepelnému zdroji v podlaze budete pociťovat nepříjemnou zimu od nohou. Proto se budete cítit příjemně i v místnosti vyhřáté na nižší teplotu.
  • úspora energií – díky tepelné pohodě při nižší teplotě vzduchu v místnosti ušetříte až třetinu nákladů za energii pro vytápění domu. Možné využít i se zásobníkem vody a dosáhnout ještě vyšších úspor.
  • nevysušuje vzduch v místnosti

Podlahové topení s trubkami gabotherm navíc zajistí:

  • dlouhou životnost podlahového topení
  • bezúdržbovost
  • snadnou a rychlou instalaci