marmoleum

Podlaha z marmolea je podlahou z čistě přírodního materiálu

Kvalitní podlaha je základem spokojeného bydlení. Existuje pestrá škála druhů, barev a materiálů, z nichž jsou jednotlivé typy vyráběny. Pokud se řadíte mezi milovníky přírody a chtěli byste kus z ní mít doma, v oblasti podlah vás určitě nezklame marmoleum, jehož výhody jsou známy již od 19. století.

Co je to marmoleum?

Marmoleum je materiál, který se vyrábí zejména ze lněného oleje, pryskyřice, vápence a složek dřeva a korku. Směs těchto surovin se zahřívá, aby mohla být posléze vylisována na jutovou textilii. Výsledkem je podlahová krytina, kterou si zamilují nejen ekologové a vyznavači zdravého životního stylu.

Životnost takovéto podlahy je poměrně dlouhá, vydrží téměř 50 let, při šetrném úklidu i o něco déle. Právě úklid může být pro mnohé dalším přesvědčivým argumentem, že marmoleum je to, co hledají. Údržba je totiž velmi snadná a tkví v pouhém občasném setření vodou, někdy stačí jen jednoduché odstranění prachu suchým mopem nebo hadrem.

Ochranná vrstva, díky které se podlaha nezničí

Za zmínku jistě stojí i fakt, že marmoleová podlaha je potažena neviditelným filtrem polymeru, který krytinu účinně ochrání například před spadlým nedopalkem nebo dalším poškozením, jejichž působením mohou být ostatní typy podlah nenávratně zničeny.

Marmoleum se stále více dostává do popředí, protože je velmi šetrnou a ekologickou variantou vybavení domu či bytu. Díky unikátním vlastnostem ji ocení i nejeden astmatik a alergik.