sedačky

Nová sedačka pro maximální pohodlí

Sedací souprava bývá zpravidla nejvýraznější a centrální částí obývacího pokoje. Proto musí splňovat náročné požadavky na funkčnost, protože na gauči chceme především pohodlně sedět, odpočívat nebo se občas natáhnout. Stojíte-li před koupí nové sedačky, pak vyměňte kompromis za funkční a cenově dostupný model, který vám nabídne vše, po čem toužíte. Víte, jaké sedačky jsou právě trendy a který model je ten ideální právě pro váš domov?

Chytré řešení s vyplněním rohu

Mezi velmi oblíbené varianty patří rohové sedačky. Tyto modely umí vyplnit prázdný roh místnosti a zároveň mohou být doplněny o praktickou lenošku s úložným prostorem nebo dalšími místy k sezení. Rohové sedačky rozkládací mohou být potaženy kvalitním čalouněním či odolnými textiliemi, stejně tak se nabízí kožené a koženkové varianty. Dva poslední zmiňované materiály pečlivě zvažte, pokud máte čtyřnohého mazlíčka. Kožená sedací souprava by neměla být postavena v blízkosti topení či krbu a stejně tak by neměla být vystavena silnému slunečnímu záření. Pravá kůže vyžaduje péči pomocí speciálních přípravků a otírání vlhkým hadříkem. U textilních sedaček existují speciální úpravy proti vylití, kdy tekutina jednoduše steče z potahu. Pro někoho je rozhodující úložný prostor a rozkládací plocha pro případné přespání. V nabídce ovšem seženete i takové modely, jež disponují speciální úpravou pro každodenní spaní a jsou tak ideální volbou do malých prostor.

Kdy sáhnout po kombinaci s křeslem?

Někdo si rád posedí v robustním křesle, jež slibuje pohodlí. Křesla jsou vhodné kombinovat s gaučem v momentě, že vám to dovolí prostor. Do malých bytů se ideálně hodí rozkládací rohové sedačky s úložným prostorem, zatímco ve velkém obývacím pokoji vynikne i kombinace 3+2+1, tedy sedačka se třemi a dvěma sedáky a křeslo. Kompromisem se může stát například taburet.