zdroj: shutterstock

Mezisklad vyřeší problémy s nedostatkem úložných prostor

zdroj: shutterstock

Spokojené bydlení utváří mnoho aspektů. Jedním z nich je také pořádek. Pokud ale nemáte dostatek úložných prostor, pak je poměrně těžké ho udržet. I takovou situaci je ovšem možné vyřešit. Ptáte se jak? Pak určitě čtěte dále.

Řešením může být pronájem nebo koupě garáže či menšího skladu. Investicí do takových úložných prostorů v případě nákupu rozšiřujete i svůj majetek, který může v budoucnu nabývat na hodnotě, zvláště žijete-li v oblasti, kde se neustále rozvíjí průmyslové zóny.

Dodatečné úložné prostory je vhodné volit v blízkosti bytu nebo domu

Ať už se rozhodnete pro garáž, nebo pro ve větších městech dostupný mezisklad, vždy při výběru berte v potaz dobrou dostupnost. Na některých sídlištích se garáže nachází přes ulici u domu, což je velice výhodné. Podle toho, co budete chtít v nově získaných prostorech uchovávat, volte celkovou vybavenost objektu, možnosti zabezpečení a v neposlední řadě i zateplení či napojení na inženýrské sítě. Stavbu totiž můžete využívat i jako dílnu.

Úložný prostor jako skladiště i dílna zdroj: shutterstock

Garáž nebo mezisklad využijete i na drobné kutilské práce

Jak už bylo nastíněno výše, v obou případech nemusíte v objektu pouze uskladňovat věci, pro které v bytě například po stěhování nemáte místo. Tedy například sportovní vybavení, přebytečný nábytek, co se ještě může někdy hodit, ale také sezónní oblečení. Můžete v něm vykonávat i případné drobné opravy a kutilské činnosti, co byste doma v daných podmínkách provádět nemohli.

Garáž nebo mezisklad – ideální způsob jak levně uskladnit sezonní věci (kolo, lyže či jiné sportovní vybavení).

Jestliže se vám doma nedostává možností, jak uschovat věci, aby nepřekážely, je v tomto článku popisované řešení velice zajímavé. Je totiž škoda zbavovat se majetku jen kvůli tomu, že jste se přestěhovali z většího bytu do menšího, nebo pro něj zkrátka nemáte místo. Někteří lidé toto řešení volí jako dočasné, pokud se rozhodnou na čas přesunout do zahraničí. Mezinárodní stěhování objemných věcí totiž není jednoduchou záležitostí.

Jak řešíte problémy s úložným prostorem u vás doma? Využíváte třeba balkón k uskladnění nepotřebných věcí? Budeme rádi, pokud se o zkušenosti podělíte v komentářích pod článkem.