kliky na dveře

Kam umístit v interiéru pohovku?

Vyšperkovat interiér k dokonalosti to není jen tak. Sladit se totiž musí prakticky všechny doplňky, a to včetně prvků v podobě klik na dveře nebo zámků a vložek. Kromě toho se musí s nábytkem manipulovat tak, aby každý kus vzájemně korespondoval a aby jeho používání bylo nejen snadné a praktické, ale aby byly jednotlivé kusy taktéž rozmístěny po stránce estetičnosti až dokonale. Pojďme si nyní prozradit, kam umístit v interiéru například pohovku. 

Pohovka nemá být zády ke dveřím

Mezi základní chyby, kterých se při umísťování pohovky dopouštíme je, že ji umísťujeme zády ke dveřím. Jenže nemluvíme o správném umístění, právě naopak. Pokud totiž otočíte gauč tímto směrem, nebudete se nikdy cítit komfortně a v bezpečí. Naopak budete mít neustále tendenci kontrolovat, kdo za vámi je, nebo kdo by mohl dveřmi vstoupit. 

Když se však otočí čelem ke dveřím, budete mít přehled prakticky o všem, což ve vás vzbudí tolik potřebný klid. A rázem bude požitek z interiéru mnohonásobně lepší. 

Pouze s konferenčním stolkem

Už jste někdy viděli, že by v nějaké koupelně bylo umyvadlo bez kohoutku? Podobné je v to v obývacím pokoji, kde musí mít pohovka parťáka v podobě konferenčního stolku. Pakliže tohoto společníka postrádá, není obývací pokoj dotvořen k dokonalosti. 

Pamatujte na to, že až budete umísťovat konferenční stolek před pohovku, musí zde být správně velká ulička, aby nebyl narušen komfort používání těchto kusů nábytku. Ulička by měla odpovídat zhruba šedesáti centimetrům, jenom tak se jí bude dát pohodlně projít a stolek nebude na škodu. 

Všímejte si zad pohovky

Na umístění gauče má vliv také to, z jakého materiálu jsou provedená její záda. Zatímco dražší modely jsou vyšperkované do posledního detailu, levnější zezadu nevypadají zrovna nejlépe. Pokud je vzadu nekvalitní, příliš levný materiál, v prostoru pohovka nebude působit zrovna elegantně a dobře, souhlasíte?