spojovací materiál

Jak vyrobit kočičí škrabadlo

Máte doma kočku a rádi byste jí pomohli k dobré kondici? Vyrobte škrabadlo, se kterým bude mít možnost šplhat i odpočívat ve výšinách, které tolik miluje. Výroba není složitá a cenově vás vyjde naprosto skvěle. Rozměry se navíc přizpůsobí váze vašeho mazlíčka. 

Vlastnoruční výroba je nejlepší

Asi už jste přišli na to, že co si vyrobíte sami, je levné, a hlavně dlouho vydrží. Možná už tak doma máte vlastní zahradní nábytek, k jehož výrobě jste potřebovali pouze barvy na dřevo. Ve svém bytě pak máte vlastní pařeniště, kde si pěstujete zdravou řeřichu a další druhy zeleniny. To, co si vyrobíme, je zkrátka nejlepší. 

Pokud máte vy nebo vaši blízcí doma kočku, můžete se pustit do výroby vlastního škrabadla. Stačí vám k tomu základní prvky, které seženete zcela zdarma, spojovací materiál, sisalový provaz a chlupaté deky k tvorbě pelíšků. 

Do lesa, nebo do prodejny koberců

Základ pro škrabadlo je dřevěný podstavec. Ten si vyrobíte sami, nebo si jej pořídíte v hobby marketu nebo u lokálního truhláře. Poté už můžete začít tvořit. Jako hlavní prvek škrabadla můžete použít kmen z menšího stromku. Ten zbavte kůry. Nebo vám poslouží trubka, na kterou bývá namotán koberec. Zavítat tak můžete do prodejny s koberci, zda se zde právě nepotřebují něčeho podobného zbavit. 

Vrtáme ramena

Ke středovému sloupu budete nyní přichytávat boční ramena. Ta jsou základ pro pohodlí vašeho čtyřnohého miláčka. Na ramena připevněte kulatý základ pro pelíšek. Ramena pro větší druhy koček raději následně připevněte ke stěně, aby nedošlo k jejich vychýlení. Takto připravené škrabadlo nyní stačí jen omotat sisalovým provazem. Právě sisal mají kočky pro obrušování svých drápků nejvíce v oblibě.

Nyní už jen stačí ušít několik pelíšků a připevnit je ke kulatým základnám na ramenech. Vaše kočka tak má nejen zdroj pohybu a obrušování svých drápků, ale také pelíšek.