regál

Jak na první bydlení bez potíží

Zařídit si první bydlení není vždy snadné. Respektive člověk se snaží o to, aby se vyvaroval přešlapům, a tím často ony přešlapy dělá. Aby se výrazně ušetřilo alespoň z počátku, je dobré k prvnímu bydlení přistupovat spíše funkčně než esteticky. I když má být domov místem k odpočinku nebo útočištěm pro přátele, zprvu má být i po stránce zařizování spíše levnou záležitostí. Zejména, pokud je to opravdu první bydlení od vyletění z rodičovského hnízda.

Kombinujte kvalitní materiály a nízkou cenu

Možná se domníváte, že získat kvalitní vybavení interiéru za nízké ceny nelze. Jenže i zařizování může být ekonomické, pokud půjdete cestou nakupování z druhé ruky, případně zvolíte funkční, i když možná méně moderní řešení. Takový regál však může patřit kamkoliv a je hezkou ukázkou toho, že kvalitní úložný prostor můžete pořídit i za přijatelnou sumu. 

Regály jako takové nachází své místo v řadě místnostech domova. Jsou nedílnou součástí spíží, komor, také kanceláří, chodeb a garáží nebo dílen. Umožňují člověku mít přehled o všem, co se v místnosti nachází. Díky nim ostatně neleží věci jen tak na zemi.

Materiály, které nepodléhají zkáze

Při výběru regálů nebo jiného zařízení interiéru sledujte kvalitu materiálu. Chcete investovat do funkčních řešení, nikoliv do věcí, které byste zanedlouho museli nahrazovat něčím novým. Aktuálně dokonce materiály rozdělujeme na dvě skupiny, a sice na ty, které podléhají zkáze a na ty, které zkáze tak rychle nepodlehnou. 

Do první zmíněné může spadat i klasická dřevotříska, která se velmi rychle odloupe nebo na které jsou viditelná různá poškození. Naopak masiv je trefou do černého, i když je dražší. Stejně tak kov nebo nerez.

Nebojte se experimentovat s barvami

Je důležité si uvědomit, že domov dělají domovem barvy. Zatímco někde se sází na neutrální odstíny, protože jsou zkrátka člověku příjemnější, jinde se nebojí experimentovat s barvami. A ostatně i to je správně. Neutrální základ je sice dobrým a bezpečným řešením, ale mnohdy jsou barvy to, co ve funkční domácnosti potřebujete.