Žaluzie do oken

Jaké vybrat stínění do oken? Vsaďte na osvědčené žaluzie

Okno je významným architektonickým prvkem, který dodává fasádě domu osobitý vzhled. Je důležitou součástí každého bytu, protože jím vstupuje do interiéru světlo. Toho někdy může být až příliš, takže je třeba pořídit vhodné stínění. Zde se nabízí hned několik možností. Můžete koupit závěsy, rolety nebo žaluzie. Proč pořídit právě žaluzie?

Jaké výhody nabízejí žaluzie

Žaluzie do oken jsou elegantním řešením, když potřebujete zastínit okna. Existují vnitřní horizontální nebo vertikální žaluzie, jež se montují z vnitřní strany okna, a vnější, které kryjí okno zvnějšku. Tento typ stínění má i výborné tepelně izolační vlastnosti. Takže chcete-li ušetřit za energie, jsou venkovní žaluzie dobrou volbou. Vnitřní vertikální žaluzie jsou skvělou alternativou záclon či závěsů. Na oknech vypadají dobře a stávají se zajímavým designovým řešení interiéru.

Jak a čím utěsnit okna

Léto obvykle uplyne rychlostí blesku a najednou tu bude podzim a s ním i nová topná sezóna. Na tu je třeba se připravit předem. Nejen zajistit otop, pokud topíte třeba dřevem, ale také zkontrolovat, jak vám těsní okna. Těsnění do oken je totiž nutné čas od času vyměnit z nové, když to původní doslouží a málo těsní.

Co všechno ovlivňuje životnost těsnění

Na okenní těsnění má vliv hned několik faktorů. Jsou to hlavně povětrnostní podmínky, jako je sluneční svit, mráz, voda, které snižují jeho životnost. Přitom kvalitní těsnění zabrání, aby do bytu foukal studený vítr a ochlazoval prostředí uvnitř bytu. Pochopitelně brání i tomu, aby drahocenné teplo unikalo z interiéru pryč. Jedná se tedy o praktickou věc, jež šetří peníze rodinného rozpočtu.

Nezapomeňte na seřízení oken

Moderní okna je dobré čas od času seřídit. U plastových oken může dojít k uvolnění z původního nastavení. Na vině bývá hmotnost okenního skla i sluneční záření, jež ovlivňuje vlastnosti plastu. Seřízení oken můžete svěřit technikovi, nebo se to naučit sami. Stačí dodržet daná pravidla.