inteligetní domacnost

Inteligentní technologie ve vašem domě

Domácnost můžete mít snadno pod kontrolou, když si necháte pomoci od inteligentních technologií. Očekávejte například ovládání spotřebičů, ale také jejich kontrolování spotřeby, zabezpečení domu detektory a senzory a pro vaši zahradu možnost nastavení chytrého zavlažování.

inteligetní domacnost

Bydlení v pohodlí a v bezpečí

Ano, ovládat věci kolem sebe není žádný problém. Sotva vejdete do domu, rozsvítí se světlo, aniž byste museli pracně hledat vypínač. Nastavíte si čas, kdy se zapne topení nebo klimatizace, na dálku stáhnete rolety či vytáhnete žaluzie. Nabízí se mnoho variant usnadnění bydlení, k čemuž vám pomohou bezdrátové technologie a zařízení, která reagují na systém. Od prověřených značek si lze například pořídit Fibaro Intercom, což je multifunkční řešení pro všechny, kterým není jedno, co se odehrává za dveřmi či před domem. I když nebudete zrovna doma, můžete si přesto kdykoliv telefonovat s návštěvníky pomocí tohoto zařízení. Podle potřeby zanecháte video zprávu pro hosty. Noční vidění se aktivuje automaticky, takže se nestane, že neuvidíte postavu, která k vám dorazila. Zapomínáte klíče? Fibaro Intercom odemkne váš příbytek aplikací, díky jaké stačí přiblížit váš smartphone s Bluetooth či zadáte předem zvolený PIN kód.

Zjednodušení běžného života

Chytrý domov nevznikne sám od sebe, ale potřebuje pomocníky. Inteligentní domácnost se třeba vyvine díky bezdrátové kontrole Z-Wave. Jde o flexibilní řešení, jelikož nebudete muset provádět žádné stavební úpravy, ale ani nezaplavíte dům dalšími kabely. Samotná instalace je jednoduchá a uskutečnitelná kdykoliv. Nemusíte všechny funkce zprovoznit hned, nejdříve půjde například o ovládání světel, o něco později se pustíte do kontrolování topení atd. K výhodám náleží nízká spotřeba energie, spolehlivost a bezpečnost komunikace, ovládání na dálku i lokálně a dostupná cena.