zdroj: shutterstock.com

Houpací sítě můžete mít i u vás doma

zdroj: shutterstock.com

Už vás nebaví odpočívat v posteli, nebo na pohovce? Chcete-li, aby váš odpočinek dostal trochu jiný směr, investujte do houpací sítě. Jakmile do ní ulehnete, odreagujete se, uvolníte se a zapomenete na všechny své povinnosti a starosti. 

Houpací síť se hodí nejen na zahradu, mezi dva stromy, ale existují i interiérové typy, které můžete zavěsit do obývacího nebo dětského pokoje. Uvidíte, s jakým nadšením ji přijmou ostatní členové vaší rodiny.

Není síť jako síť

Jak již samotný název napovídá, houpací sítě bývají vyrobeny ze sítě. Ale ne vždy je tomu tak, zejména v poslední době se objevují alternativní materiály. K dostání jsou z různě barevných látek, které jsou pohodlnější, protože vás nikde netlačí provázky, ani spojovací uzlíky.

Tip: K relaxaci doma či na zahradě se může hodit i nafukovací postel

Vybrat si můžete z pestré škály tkanin – od jemné bavlny až po pevný polyester. Máte-li děti, které budou houpací síť využívat, volte pevný polyester, který je dobře omyvatelný. Po dětech, jak jistě víte, nezůstane nic úplně čisté.

Houpejte se v obývacím pokoji

Při výběru houpací sítě byste měli uvažovat také o plánované zátěží, tedy nosnosti. Budete-li chtít relaxovat v síti sami, nebo chcete raději větší síť, v níž můžete strávit příjemné odpoledne se svými dětmi či svým partnerem? I podle takového kritéria se houpací sítě rozdělují. Odlišnosti jsou také ve způsobu zavěšení.

Konstrukce houpacích sítí

Jestliže ale nemáte možnost zavěsit houpací síť mezi dva stromy, můžete si pořídit síť s kovovou či dřevěnou konstrukcí. Právě takové konstrukce najdou uplatnění i v domě či bytě. Proč byste nemohli v obývacím pokoji relaxovat stejně jako na zahradě?

Závěsné houpací křeslo, zdroj: vyprodeje.net

Houpací síť si můžete nechat ukotvit také do zdí pomocí kotvy s dostatečnou nosností. Milujete-li pohupování, zkusit můžete i závěsný vak či závěsné křeslo.

Článek sepsán ve spolupráci s www.vyprodeje.net – prodejcem zaměřujícím se levné výrobky.