inteligentní domácnost

Domov pod kontrolou

Někdy je těžké zvládnout chování ostatních rodinných příslušníků, ale představte si, že vás poslechnou neživé věci. Hudba budoucnosti? Ani náhodou! Jde o realitu současného světa.

Vyřešte chytře všechny činnosti spojené chodem domu

Lidé ve vedoucích pozicích umí řídit zaměstnance ve firmách. Zkuste šéfovat váš domov. Inteligentní domácnost umožňuje nejen kontrolování spotřebičů na dálku, ale rovněž vás okamžitě informuje o různých neobvyklých situacích. Například snadno zvládnete kontrolu spotřebičů a jejich spotřeby. Vaše domy budou pod dohledem senzorů a detektorů. Podle potřeby nastavíte zavlažovací systém ve vaší zahradě, zapnete klimatizaci, topení, vytáhnete žaluzie, ale také rozsvítíte venkovní nebo interiérová světla. V čem spočívají výhody? Vše lze ovládat na dálku, dokonce v době, kdy se vyskytujete mimo domov.

Usnadněte si život díky moderním systémům

Stačí vybrat pokročilé systémy, abyste lépe ochránili váš majetek. Firmám a podnikatelům se budou hodit zabezpečovací a kamerové systémy, měření spotřeby energie, ovládání kancelářského zařízení. Ke vzájemné komunikaci využijete bezdrátovou technologii Z-Wave. Instalace probíhá velmi snadno a rychle. Nepoužívají se žádné kabely. Samotné obsluhování probíhá díky internetovému připojení. Příkazy zadáte odkudkoliv ze světa. Stačí mít u sebe funkční notebook, tablet či mobilní telefon.

Dále potřebujete takové vybavení, které umí reagovat na podobný systém. Například může jít o výrobky značky Fibaro. Nemusíte se obávat o bezpečnost přenosu informací, protože se zajišťují šifrováním. Nevyskytnou se ani problémy s rušením a dosahem signálu. Běžně se dosah pohybuje okolo sta metrů v otevřeném prostoru, ve vnitřních částech budov jde o cca padesát metrů. Chytré bydlení lze pořídit za dostupné ceny. K provozu se spotřebovává jen malé množství energie.