zdroj: shutterstock.com

Dívčí pokoj jako z pohádky

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

V dnešní době máme spoustu možností, jak zařídit našim malým princeznám pokojíček. Díky bohaté nabídce na trhu se fantazii meze nekladou, proto mohou dnes holčičky každý den usínat v pokoji, který vypadá jako z pohádky. 

Postel pro princeznu na hrášku

Nejvýraznějším prvkem dívčího pokoje je beze sporu postel. Proč z ní tedy neudělat i skvost, ze kterého bude obyvatelka pokoje doslova nadšená? Nemusíte hned kupovat novou postel s nebesy a růžovými volánky, bohatě stačí povléct peřinu a polštář do zbrusu nového povlečení.

S novým povlečením se změní nálada celého pokoje. Stačí jen vědět, co se vaší malé princezně líbí a podle toho se zařídit. Různé bytové doplňky dotvoří útulný pokojíček pro naši malou dívčí hvězdu. Nejideálnější možností je pořízení látky s krásným vzorem, ze které se následně ušije nejen povlečení, ale třeba i závěsy, podsedák na židli nebo třeba košilka pro oblíbeného medvídka.

V případě dívčího pokoje se můžete doslova vyřádit. Polštářky všech možných tvarů a vzorů jsou nejen velice hezké, ale navíc svádějí k polštářovým bitvám s kamarádkou nebo naopak klidnému odpočinku. Kromě polštářů, které ladí s povlečením na posteli, si holčičky rozhodně zamilují polštářky s obrázky, nebo dokonce ve tvarech různých zvířátek. Vybírejte například povlečení od Pip Studio.

Povlečení Vintage Hankies, zdroj: bellarose.cz
Povlečení Vintage Hankies, zdroj: bellarose.cz

Zdi jako na zámku

Už dávno neplatí, že stěny dívčího pokoje stačí přetřít zářivě růžovou barvou a je vystaráno. V dnešní době se rodičům nabízí mnohem více příležitostí, zvláště pokud mají dostatek fantazie a nebojí se experimentovat. Pokud má holčička opravdu šikovné rodiče, může se těšit třeba na obrázek své oblíbené pohádkové postavičky vyvedený ve veselých barvičkách na zdi. Jednodušší variantu představují samolepky na zeď, kterých je na trhu k dostání nepřeberné množství.

Klasickou variantou, která vykouzlí opravdu pohádkovou atmosféru, jsou tapety. Sice si možná řeknete, že tapety jsou už dávno passé, ale vězte, že tento retro prvek zažívá návrat do českých domácností. Pokud nechcete mít tapetami pokrytou celou stěnu, dobře vám poslouží japonské washi pásky. Že jste o nich nikdy neslyšeli?

Na první pohled tyto pásky připomínají obyčejnou papírovou lepicí pásku, jen v barevném provedení. Tento dojem vlastně není zas tak daleko od pravdy. Pásky se vyrábějí z rýžového papíru, se kterým se velice dobře pracuje. Perfektně poslouží nejen k vytvoření barevného pásku na zdi, ale i k polepení poliček, rámečků na fotky či obrázky, tedy v podstatě všeho, co byste rádi sjednotili s designem celého pokoje.

Budiž světlo

Stejně jako všechny ostatní pokoje v domácnosti, ani dívčí pokojíček se neobejde bez řádného osvětlení. V tomto případě ovšem můžeme opět řádit. V obchodech i na internetu najdete řadu svítidel roztodivných tvarů a velikostí. Jestli ale chcete být opravdu originální, vyrobte své princezně její vlastní lampičku.

Pokud je vaše dítko ještě malé, nedoporučujeme kupovat vonné svíčky

Stačí si pořídit jednoduchou lampičku a vytvořit jí stínidlo pomocí drátků a látky, která vám zbyla ze šití polštářků a povlečení. Pokojíček bude působit jednolitým dojmem a holčičkám se v takovém prostředí bude usínat jedna radost. Teď ještě pohádku a pusu na dobrou noc a princezna se může spokojeně oddat svým snům.

Only registered users can comment.

  1. Úplne se mi při čtení vybavil můj pokoj, když jsem byla malá. Všude samá růžová a samá krajka, panenky, no… Chloubou mého pokoje ale byl domeček pro panenky, který bych doporučovala do každého. ;)