zdroj: matrace-matex.cz

Čalouněnou, nebo z masivu? Výběr nové postele si dobře rozmyslete

zdroj: matrace-matex.cz
zdroj: matrace-matex.cz

Možná si čalouněnou postel pamatujete z dětství. Byla nepohodlná, ošklivá a říkáte si, že už nikdy víc. Doba ale pokročila a moderní čalouněné postele svými výhodami dohání postele z masivu. V jedné důležité věci ale stále zaostávají.

Čalouněná postel je o kompromanželmisech

Čalouněné postele se skvěle hodí do menších bytů, kde je nedostatek úložných prostor. Přímo do postele tak můžete uložit například lůžkoviny nebo sezónní oblečení. Navíc nehrozí modřiny, když se bouchnete o roh postele do holeně. Kdo má malou ložnici, ví, že tento typ úrazu je velmi častý.

Nevýhodou je složité čištění, kvůli kterému například pro alergiky a astmatiky nepřipadají čalouněné postele v úvahu.

Nejzávažnější je pak nemožnost volby vlastní matrace a roštu. Matrace v moderních čalouněných postelích jsou sice kvalitnější než dřív, každý spáč ale potřebuje jinou. Existuje ale kompromis v podobě čalouněného rámu, který si sami doplníte o matraci a rošt.

Postele z masivu, zdroj: matrace-matex.cz
Postele z masivu, zdroj: matrace-matex.cz

Postele z dřevěného masivu jsou nadčasová kvalita

Zatímco u čalouněných postelí je volba matrace výjimkou, u postelí z masivu jde o běžnou záležitost. Dřevo je navíc přírodní a snadno omyvatelný materiál, který nevadí alergikům.

Postele z masivu nabízí širokou škálu designových možností a každý druh dřeva navíc vyniká jinou kresbou. Nevýhodou je vyšší cena, postel z masivu ale vydrží celý život a nikdy nevyjde z módy. Alternativou jsou postele z levnější dýhy.

Čalouněné postele, zdroj: matrace-matex.cz
Čalouněné postele, zdroj: matrace-matex.cz

Do nové postele patří nová matrace

Kvalitní postele z masivu prodává například český výrobce Matex. K nové posteli si zároveň můžete vybrat matrace – Matex nabízí pěnové, latexové i pružinové. Matrace je základ zdravého spánku, proto se jejímu výběru věnujte opravdu pečlivě.

Například ženy a muži potřebují kvůli jiné stavbě těla matrace s odlišnými vlastnostmi, proto jsou pro ně vhodné partnerské matrace. Taková matrace má z každé strany jinou tuhost, takže si tu svou vyberou oba partneři.