chair-1174200_640

Ratanový nábytek zútulní venkovní prostory a také interiér

Ne všichni si potrpí na super trendy vybavení domácnosti, proto preferují ratanový nábytek. Není divu, na první pohled působí přirozeně, snadno se s ním manipuluje a je odolný. Určitě se hodí do starších i moderních interiérů a stane se ozdobou každého venkovního posezení.

Když se řekne ratanový nábytek, lidé si ho spojí s nezaměnitelným designem a domnívají se, že se jedná o pruty zauzlované do sebe. Jenomže to je omyl. Ratan je ryze rostlinného původu a roste v tropických deštných pralesích v asijských zemích. Jen si představte, že šlahouny stromu dosahují délky i 20 metrů.

Výhody, kam se podíváte

Ve výsledku není podstatné, zda umístíte ratanový nábytek do interiéru nebo na terasu. V obou případech vám bude dlouhá léta sloužit a budete si jistí, že se nejedná o žádnou umělinu, ale o přírodní produkt. Věřte, že má ratanový nábytek styl a šmrnc. Je-li vaše domácnost zařízena v minimalistickém či boho designu, budete s ním maximálně spokojení. Tento druh vybavení je vhodný do prostředí, kde bydlí alergici, což je značná výhoda. Pokud se vám zdá nepohodlný, opatřete ho polstrováním a uvelebte se na něj s polštářky a přehozy.

Potěší nejen jeho design, ale i odolnost

Umístíte-li ratanový nábytek do venkovních prostor, nešlápnete vedle. Ratan je přírodní materiál, který skvěle odolává UV záření, sněhu i dešti. Nezaskočí ho žádná proměnlivost počasí. Nelze opomenout ani jeho snadnou údržbu. Když ho čas od času umyjete mýdlovou vodou, bude jako nový. Na závěr lze zmínit jeho nízkou hmotnost. Manipulaci s ním zvládne i malé dítě.

Vybírejte modely z mnoha barevných odstínů

Udělejte si doma či na zahradě pohodlí a objednejte si ratanová závěsná křesla nebo sedací komplety v dechberoucích barvách. Pestrou paletou tónů budete mile překvapeni. Konečně získá váš interiér či zahrada dokonalý styl.