Koupelnové skříňky aneb jak vytvořit úložný prostor tam, kde není místa nazbyt

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Na koupelnu v bytě zbývá většinou jen velice malý prostor. Jenže právě v koupelně potřebujeme mít po ruce velké množství věcí denní potřeby. Jak do stísněné koupelny vměstnat ještě dostatek úložného prostoru?

Úložný prostor v koupelně

Aby koupelna nevypadala přeplácaně a neuklizeně, je vhodné většinu předmětů denní potřeby uklidit do uzavřených skříněk. Za jejich dvířky se schovají různorodé nádobky na koupelnové doplňky od krémů, parfémů až po líčidla. Ideální je rovněž uschování kartáčků a kelímků na zuby a holicích strojků. Při ruce dále potřebujete mít náhradní mýdla a prací prostředky. Ačkoliv se to nezdá, většinu těchto propriet pojmou menší skříňky, které šikovně umístíte i do malých koupelen.

Naopak si nedělejte hlavu s tím,že se již v koupelně nenajde dostatek místa pro větší skříňku, která by uschovala ručníky a osušky. Ty je naopak vhodnější uskladnit mimo koupelnu, protože by zde mohly vlhnout. To může vést k nelibé vůni ručníků nebo výjimečně až k jejich plesnivění uvnitř skříňky. Obzvlášť v bytovém jádru, které nelze dobře větrat.

Podívejme se na typy skříněk, které vám pomohou vyřešit úložný prostor v malé koupelně. Pokud je prostor koupelny velmi stísněný, uvažujte o variantě skříňky s posuvnými dvířky, která při otevření neční do volného prostoru.

Skříňky pod umyvadlo

Ideálním způsobem využití prostoru jsou skříňky umístěné pod umyvadlem. Ty jednak schovají nevzhledný odpad, ale vznikne tak úložný prostor v místě, které je už tak jako tak zabráno umyvadlem. Instalace skříňky pod umyvadlo tudíž nijak neubere volný prostor v koupelně.

zdroj: najkupelna.sk

zdroj: najkupelna.sk

Pokud máte velmi malou koupelnu, zvolte skříňku pod umyvadlo, která nebude stát na zemi, ale bude zavěšena na zdi. Zavěšená umyvadlová skříňka má tyto výhody:

  • usnadní vytírání koupelny
  • opticky i skutečně zvětší podlahovou plochu koupelny – zavěšená skříňka působí vzdušnějším dojmem. Navíc skříňka, která se nedotýká země, usnadní pohyb v malém prostoru. Například se vám nestane, že byste si o roh skříňky ukopli malíček.
  • odkládací prostor – pod zavěšenou skříňku můžete schovat bačkory či jiné drobnosti. Pokud skříňka bude dostatečně vysoko nad zemí, může zde vzniknout například prostor pro zastrčení dětské stoličky, kterou děti používají, aby dosáhly na kohoutek umyvadla. Díky tomu si budete moci dovolit pořídit dítěti stoličku i do malé koupelny, aniž by tam překážela.

Závěsné skříňky

Dalším řešením úložných prostor v malé koupelně jsou skříňky závěsné. Velmi oblíbené jsou skříňky zavěšené nad umyvadlem, kde můžete mít při každodenní hygieně vše hned při ruce. Jejich součástí je také zrcadlo, které v žádné koupelně chybět nesmí a navíc prostor koupelny opticky zvětšuje.

Tip: Najděte si tu správnou matraci v akci 1+1 zdarma na stránkách lacne-matrace.sk

Zrcadlo může tvořit povrch dvířek závěsné skříňky, ale velmi oblíbené jsou také sestavy s běžným zrcadlem, které je z jedné či obou stran obklopeno úzkou vysokou skříňkou.

zdroj: najkupelna.sk

zdroj: najkupelna.sk

Závěsné skříňky lze umístit také nad pračku, kde lze úsporně využít prostor, který v koupelně zabírá pračka a skříňka nikomu nepřekáží.

Pokud máte ještě úzký malý prostor, neváhejte pořídit štíhlou vysokou závěsnou skříňku. Vysoká skříňka pojme velké množství věcí, ale vypadá také velice moderně a koupelnu opticky trochu rozšíří.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.