terasové prkna

Jak na výstavbu terasy?

Tím nejjednodušším způsobem, jak si dopřát vlastní posezení na terase, je oslovit firmu. Ta vám představí projekt, cenovou kalkulaci a udělá i samotnou práci. Pokud ale umíte držet kladivo, víte, co je to pilka a jak se používá šroubovák, byla by škoda nepustit se do vlastního projektu a vybudovat terasu snů přesně podle svých představ. Jak na to? Budete se divit, ale nehledejte za tím žádnou vědu – potřebujete kvalitní vybavení, chuť a nadšení do práce a bude hotovo.

Vyberte si terasová prkna

Terasová prkna jsou základ. Mají být dřevěná? Pak počítejte s dodatečnými a průběžnými náklady v podobě vhodných terasových olejů pro ošetřování dřevěné plochy. Bude stát terasa v mírném sklonu? Čekejte výdaje s příslušenstvím pro bezpečnou práci. Máte-li předem daný rozpočet, ze kterého nemůžete uhnout, pak využijte praktické online kalkulačky, s níž si rychle  spočítáte náklady na materiál při vámi zadaných rozměrech terasy.

Dřevěná terasa by měla být samozřejmě též vhodně umístěna. Záleží, kolik času a kterou denní dobu na terase chcete trávit. V létě oceníte jižní stranu, kdy může být sluníčko sice silnější, nicméně i to se dá vyřešit efektivním a cenově dostupným zatemněním. Kdo si rád vychutnává na čerstvém vzduchu ranní kávu, bude sympatizovat s východní stranou, kde se bude sluníčko držet celé dopoledne.

Kompletní vybavení a praktické rady

Vaši novou terasu mohou tvořit WPC prkna nebo dřevěná prkna či dlažba pro celoroční využití v exteriéru. Jestliže stavíte terasu na dříve zatravněné ploše, doporučují se textilie pod terasu zamezující prorůstání porostu. Během stavby využijete určitě též kvalitní nerezové a dostatečně dlouhé vruty. Před stavbou se zásobte granulátovými podložkami, s nimiž bude práce bezpečná a jednoduchá a také rektifikačními terči, jež dokáží dorovnat sklon v místech, kde není podloží zcela rovné. Pro dřevěné terasy se skvěle hodí též terasové distanční podložky mající za úkol chránit dřevo, zajišťovat odvětrávání tam, kde se drží vlhkost.  Máte nejvyšší čas pustit se do stavby své terasy a užít si letos první kávu nebo oběd s přáteli venku.