Finská sauna, to je další úroveň saunování

Na rozdíl od klasické sauny dovoluje ta finská hned dva druhy samotného procesu saunování. Protože je prostor ohříván lávovými kameny, které lze polévat vodou a uvolňovat tak tzv. parní nárazy nebo vlny. Ty přidávají přímou teplotu a také zvyšují vlhkost vzduchu.

finské saunyNebo je možné nechat kameny kameny, tedy zcela suchý provoz bez páry, jen v horkém vzduchu. Parní nárazy můžete vytvářet vlastnoručně, nebo skrze tzv. výparník v kamnech právě finské sauny. Tento nástroj automaticky zajistí potřebnou vlhkost.

Saunování na míru

Pokud i vás oslovil moderní trend finské sauny, není nic jednoduššího než kontaktovat naši firmu a nechat si vlastní saunu vyrobit přímo od nás na míru vašim potřebám a specifikacím.

Naši lidé navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa (dům, byt, chata) a doporučí ideální kombinací materiálu, tvarů a doplňků. Je možné doplnit i oblíbené prosklení nebo přidat terapii. Naše firma vyrábí finské sauny pouze v rámci České republiky a jde výlučně o ruční výrobu všech součástí. Abychom zajistili špičkovou kvalitu celého servisu, provádí montáž sauny na místě stejní zaměstnanci, kteří ji vyráběli a mají tedy všechny díly nejlépe „v ruce“.

Zdravotní přínos, který nelze zpochybnit

V rámci saun obecně je finský typ asi nejznámějším druhem. Saunování ve zdravé míře posiluje organismus – hlavně jeho termoregulaci – a vyplavuje z těla veškeré toxiny. A těch nabíráme hlavně v městském prostředí každý den více než dost. Pokud vás trápí nedostatečné prokrvení končetin a pleti, pak je finská sauna ideální prostředek ke zlepšení stavu.

V psychické rovině přináší lepší náladu, zbavuje stresu či depresí, protože vyplavuje do těla endorfiny a dovoluje skutečné uvolnění. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe.

Naše firma nabízí finské sauny jako venkovní i domácí model.

Finská sauna

Všeho s mírou

Pro správný dopad saunování dodržujte intervaly pobytu uvnitř finské sauny. I přes všechny zmíněné zdravotní přínosy může sauna škodit, pokud je v ní člověk příliš dlouho. Teplota v sauně bývá obvykle 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost kolem 20%. Doporučená míra pobytu najednou je 5 – 15 minut  

V případě začátečníků doporučujeme hlavně kratší intervaly pobytu uvnitř a tyto postupně prodlužovat. Saunování je poměrně intenzivní záležitost a pro netrénovaný organismus jde o druh šoku. Před koupí samotnou si její účinky na své tělo vyzkoušejte, pokud by vám způsobilo potíže, proberte téma se svým lékařem.

Finské sauny působí velmi pozitivně na tělo i duši, ale všeho moc je vždy špatně.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nové trendy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.