rekuperace

Domácí rekuperace tepla – nový způsob, jak ušetřit za energie

Rekuperace představuje zpětné získávání tepla z různých zdrojů, nejčastěji z odpadního vzduchu a vody. Hlavní výhodou rekuperace je výrazné snížení spotřeby energie v objektu a potřebného topného výkonu. A to je přece skvělé!

Nejen průmyslové podniky či hotely, ale i Vy můžete díky rekuperaci znovu využít teplo, které už máte zaplacené. Až 91 procent tepla, které jste dosud vypouštěli bez užitku ven, zachráníte díky rekuperační jednotce určené pro domácnost.

Navíc, její promyšlená konstrukce obsahující filtr zbaví vzduch, který dýcháte, nadměrné vlhkosti a 99,5 procent virů! Budete tak žít v mnohem zdravějším prostředí. Určitě Vás potěší také malé vstupní investice do rekuperační jednotky a minimum stavebních úprav, které vyžaduje.

Domácí rekuperaci můžete využít v kuchyni či koupelně, odkud pochází nejvíce odpadového tepla, ale také v ložnicích jednotlivých členů domácností. Ušetřit mohou jak majitelé kotlů na tuhá paliva, tak tepelných čerpadel či radiátorů na elektřinu.

Na jakém principu domácí rekuperace funguje?

Rekuperační jednotky se dají využít téměř ve všech typech nemovitostí umožňujících vytvoření vrtu o průměru 16,2 cm. Samotná instalace rekuperačních jednotek je snadná, takže ji zvládne i průměrný kutil. Musí se pouze vyvrtat dostatečně velké otvory do obvodových zdí a následně zasunutím a nasazením krytek instalovat rekuperační jednotky. Ty pak ventilují vně budovy teplý vzduch, kterým je ohříván výměník. Po 70 sekundách začnou vpouštět do místnosti vzduch z venku. V rámci tohoto procesu se vzduch nejen ohřeje, ale také vyčistí od přemíry vlhkosti, alergenů a zplodin. A navíc rekuperační jednotky obsahují izolaci, která zabraňuje šíření nadměrného hluku.

Zvláště v České republice, kde je dlouhá topná sezóna trvající od září do června, nabízí rekuperace možnost výrazných úspor. Dnes už nemusíte pasivně čekat na astronomické účty za teplo. Začněte se už teď zajímat o konkrétní možnosti využití rekuperačních jednotek Get Air ve Vaší domácnosti.