zvuková izolace u protihlukových oken

Zvuková izolace u protihlukových oken zlepší komfort vašeho bydlení

Všichni nemohou bydlet na kraji lesa, kde slyší pouze příjemné zurčení potůčku a šumění listů stromů. Bohužel někteří bydlí také uprostřed města s komunikací okolo sebe plnou projíždějících vozidel. V takovém případě bývá velmi rušivý zvuk, jenž se dere okny do vnitřku bytu. Jak z toho ven?

Proč je hluk nebezpečný

Jestliže se člověk setkává pravidelně s vyšší mírou hluku, působí to hlavně na jeho psychiku – dostavuje se deprese, špatný spánek a s ním spojená únava. Zvyšuje se také riziko vzniku infarktu. Věděli jste, že pro klidný spánek je doporučená maximální úroveň hluku, která by neměla překročit 30 dB? Přitom jsou lidé běžně ve svých bytech vystaveni větší hlučnosti, která v mnohých případech překračuje únosnou míru. V takovém prostředí se opravdu špatně žije.

Jak zlepšit protihlukovou kvalitu oken

Jednou z možností, jak se hluku bránit, je výměna oken za protihluková – s dvojitým nebo trojitým zasklením. Důležitá je pochopitelně také zvuková izolace u protihlukových oken, tu lze totiž ovlivnit různými způsoby:

  • použitím hrubšího nebo speciálně vrstveného skla,
  • kombinováním skleněných tabulí s rozdílnou tloušťkou,
  • zvětšením prostoru mezi skly,
  • vyplněním meziskelního prostoru vzácným plynem (např. argonem nebo kryptonem).

Pokud si sami netroufáte rozhodnout, která volba bude pro vás ta pravá, vhodným krokem bude obrátit se na profesionály, kteří dokáží poradit nejlepší variantu.

V současné době máte na výběr různé druhy oken, která splňují vysoké protihlukové i termoizolační nároky. Co se materiálů týká, můžete volit mezi plastem i hliníkem. Ty jsou k dispozici v mnoha barevných variantách tak, aby bylo možné okna sladit s celkovou koncepcí domu. Obvykle nejvíce záleží na správném a profesionálním osazení oken, které byste měli svěřit odborné firmě. Nejlépe takové, která má již bohaté zkušenosti.