zdroj: universtech.cz

Zastřešte si pohodlně posezení

zdroj: universtech.cz
zdroj: universtech.cz

Posezení bez střechy je vždy vcelku rizikové, jelikož rozmary počasí se různí a mnohdy může dojít velmi rychle k zatažení oblohy a dešti. Ten ale v letním období nemusí být největším nepřítelem příjemně strávených chvílí u něčeho dobrého k jídlu a pití.

Velmi nepříjemné je sluneční záření, z něhož je nejen přebytek světla, ale hlavně obrovské horko, jež člověka doslova sžírá a nutí odejít do stínu. Pokud si ale vaše posezení dokonale zastřešíte, nikam odcházet nemusíte! Stačí si pouze pořídit kvalitní markýzy. Jaké? Na to se zaměříme v následujícím textu.

Výsuvné markýzy jako ekonomická varianta

Jedním z nejlevnějších a nejvhodnějších řešení zastínění je markýza. Ta dokáže vrhnout dostatečné množství tolik potřebného stínu a na rozdíl od slunečníku není vratká. Pořídíte-li si výsuvné markýzy, můžete ušetřit velké množství finančních prostředků a získáte dokonalý stín do jakéhokoli prostoru.

Výsuvné markýzy nejsou nijak finančně náročné, nicméně musíte počítat s tím, že budou viditelné i tehdy, když momentálně nejsou roztažené. I přesto je manipulace s nimi pohodlná a v posezení mohou vypadat hezky.

Luxusní kazetové markýzy

Luxusnější variantu představují markýzy venkovní kazetové. Ty se vysouvají také naprosto pohodlně a při stažení se nacházejí v uzavřeném pouzdře. To svým vzhledem dokonale koresponduje s venkovním prostředím.

Markýza - elegantní stínící prostředek, zdroj: universtech.cz
Markýza – elegantní stínící prostředek, zdroj: universtech.cz

Kazeta je při vhodném barevném provedení nenápadná a umí splynout s fasádou. Na samotné markýzy a výsuvný mechanismus se vůbec nepráší a vydrží tak dlouho jako nové.

Dbejte na kvalitu provedení

Pozor je nutné dát při výběru také na provedení kloubu a na látku, jež tvoří samotné zastínění. U kloubu se vyplatí vyzkoušet si předem jeho dokonalou ohebnost a zároveň pevnost. Měl by být také opatřen kvalitním lakem. Kazetové markýzy Praha nabídnou i vynikající látky. Jedná se o markýzovinu od firmy Recasenc, která je vysoce odolná a vzhledově povedená.