bytové doplňky

Zařiďte svůj dům do kalifornského stylu. Odraze se od několika pravidel

Toužíte po změně? Zařiďte svůj interiér do zcela jiného stylu než doposud. Interiér by měl být příjemný, měli byste se v něm cítit dobře, proto se snažte zařídit si ho do takového stylu, který vám bude vyhovovat. Každý jednotlivý styl je typický svým nábytkem, barevností a samozřejmě také bytovým textilem a bytovými doplňky. Pokud chcete svou domácnost zalít sluncem, vyplatí se vsadit na kalifornský styl bydlení. 

Kalifornský styl bydlení je odrazem jakéhosi pohodlného života Kaliforňanů, kteří tímto pohodlným životem žijí. Pro styl bydlení jsou typické především neutrální barvy, také otevřené vzdušné prostory a dostatek přirozeného světla. Aby se vám podařilo vytvořit i ve vašem příbytku to pravé kalifornské bydlení, prozraďme si několik základních pravidel, kterými se při zařizování kalifornského bydlení řídit. 

Důraz na spojení přírody a slunce

Jak jsme zmínili, kalifornský styl bydlení je zalitý sluncem. Proto si sluneční paprsky pusťte do svého příbytku. Kromě toho byste je měli spojit s přírodou, respektive tedy s přírodními materiály, z nichž budou vyrobeny kusy nábytku a samozřejmě i některé bytové doplňky. 

Neutrální barvy jsou typické

Také již bylo zmíněno, že typické jsou neutrální barvy, k nimž se řadí především neutrální hnědá nebo námořnická modř. Obě barvy totiž dokáže v interiéru vytvořit opravdu hřejivý pocit a útulnost, což je důležité pro příjemné bydlení. 

Nemusíte se však bát trochu experimentovat s barvami. Vsaďte zejména na tyrkysovou barvu, také na oranžovou nebo se nebojte jiných zářivějších barev. 

Vsaďte na minimalistické linie

Možná vám připadá, že kalifornský styl bydlení se výrazně podobá tomu minimalistickému. Něco na tom bude. Pokud se tedy při zařizování kalifornského bydlení budete inspirovat minimalismem, nikdy neuděláte špatně. Zejména vsaďte na minimalismus v případě výběru bytového textilu. Nebojte se bohémských vzorů, které se opět podepíšou na útulnosti příbytku.