vinylová podlaha

Zámkový vinyl patří k nejžádanějším podlahám

Čeká vás zařizování či předělávání místností k bydlení? Nevyhnete se ani podlaze, protože ta patří k nejzatěžovanějším, proto berte ohled na její kvalitu a zpracování.

vinylová podlaha

Přednosti vinylových podlah

V současné době patří vinylová podlaha ke stále populárnějším produktům, protože lidem se zamlouvají její nesporné výhody. Především se jedná o dost dobrý poměr ceny a kvality. Vyjdou vás levněji než masivní dřevěné, přičemž na vzhledu to sotva poznáte. Oceníte jejich nenáročnou údržbu, neudržují prach a jsou antistatické. Rovněž odolávají poškrábání a vlhkosti. Mohou si je pořídit i alergici. Dobře se pokládají i tam, kde je zabudované podlahové topení. Vinylové podlahy vás potěší protiskluzovými vlastnostmi, pružností a tichostí. Počítejte s jejich výbornými izolačními vlastnostmi. Trh nabízí rozmanité odstíny a dekory. Často se jedná o imitace dřeva, kamene, koberce a keramické dlažby.

Podlahy s integrovanou tlumící podložkou

K nejžádanějším patří zámkový vinyl Dexter, který se dobře uplatní v bytových prostorech. Tyto typy podlah neobsahují nebezpečné ftaláty a dají se stoprocentně recyklovat. Navíc mají vysokou požární odolnost Bfl-s1, jsou příjemné a teplé na dotyk. Mezi novinkami v zámkovém vinylu najdete podlahy s integrovanou tlumící podložkou, jejíž součástí je kročejový útlum. V kombinaci jádra s několika vrstvami a s IXPE podložkou na spodní straně dochází k utlumení až 13 dB. Toto provedení ušetří dost času během pokládky, která je pochopitelně i tak dost rychlá díky zámkům. Tato novinka na českém trhu má tloušťku čtyři milimetry a nášlap 0,3 mm. Jedná se o certifikované výrobky s životností patnáct let. Na základě přesné výroby se nesetkáte se sraženými hranami nebo mikrohranami. Vy si tento typ podlahy můžete nyní pořídit za zaváděcí cenu 599 Kč za metr čtvereční včetně tlumící podložky. Vinylové podlahy Dexter dobře fungují i na podlahové vodovodní topení. Kompletní nabídku zámkového vinylu najdete na stránkách distributora pro ČR společnost PENZO.cz.