Zaměření vestavěné skříně: Na co si dát pozor?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Vestavěné skříně představují praktický nábytek, který se v současné době využívá stále častěji při zařizování domácností. Před tím, než si je objednáte u výrobce, je dobré si promyslet několik věcí. Důležité je zejména správné zaměření prostoru.

Ať už zvolíte vestavěnou skříň do kuchyně, předsíně, ložnice, případně jiné místnosti, musíte mít rozmyšlené, jaké bude mít rozměry, respektive na jakém místě bude nábytek umístěný. Důkladné zaměření je v tomto případě zvlášť důležité. Špatně změřený prostor totiž nadělá značné komplikace při finální montáži. Snadno se může stát, že se jednotlivé díly do interiéru nevejdou a bude nutné je přepracovat. To logicky prodlouží celkovou dobu realizace nábytku.

Postup zaměření

Před tím, než zkontaktujete bytové studio, vezměte si do ruky metr. Ideální je, pokud vše měříte s přesností na milimetry. Změřte si výšku, délku a hloubku prostoru, do něhož se má vestavěná skříň vejít. Myslete také na dveře. Jednodušší práci budete mít, pokud si vyberete řešení s posuvnými dveřmi, které mají prakticky nulové nároky na volný prostor před skříní.

Nezapomeňte na rám dveří

Dále je nutné brát v potaz rám dveří. Jeho tloušťka je obvykle kolem 10 cm. Pokud tak chcete mít skříň s vnitřní hloubkou 50 centimetrů, připočítejte k tomuto základnímu rozměru oněch zmíněných 10 cm. Aby skříň byla dostatečně stabilní, měla by její minimální hloubka být alespoň 40 cm.

Díky předběžnému zaměření proběhne realizace skříně rychleji

Po hrubém zaměření prostoru už se můžete obrátit na výrobce. Ten zpravidla nabízí detailní zaměření, je vždy ale lepší, pokud mu už při nástinu sdělíte, jaké rozměry má vestavěná skříň mít. Urychlíte tak celou realizaci. Za normálních okolností trvá výroba a montáž vestavěné skříně do 14 dnů. Záleží samozřejmě na specifických vlastnostech, materiálech a detailech, které má skříň mít.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.