tepelná čerpadla

Zájem o tepelná čerpadla roste, poskytují komfort za přijatelnou cenu

Chcete si v zimě doma užít komfortní teplo bez nutnosti obsluhovat kotel, bez starosti o palivo nebo bez obavy z účtu za energie na konci topné sezony? Tepelná čerpadla vás těchto starostí zbaví – jejich denní provoz funguje při minimálních provozních nákladech.

S tepelnými čerpadly Alpha-Inno Tec se zimy bát nemusíte

Tichý a bezúdržbový chod, jednoduché ovládání, pohodlná regulace teploty, to jsou tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec. Nemusíte si dělat starost s dodávkami dřeva nebo uhlí, dělat si těžkou hlavu z účtu za plyn nebo elektřinu, a přesto bude ve vašem domě ve dne v noci teplo. Dokonce i po tom, co se navečer vrátíte z práce, budete mít doma příjemně, aniž byste museli zatápět. Tepelná čerpadla totiž pracují s energií získanou z okolního vzduchu nebo země a tou ohřívají vodu v topném systému.

Tepelné čerpadlo země – voda

Pracuje na principu sběru tepla ze země a jeho přeměny v energii k vytápění a ohřevu vody. Tepelné čerpadlo země voda tak představuje kombinaci komfortně a bezpracně vytopeného prostoru s velmi ekologickým provozem. Všechny modely mají navíc funkci pasivního chlazení, v horkých letních dnech dokážou využít chladnějších teplot zeminy, a pracují tak jako klimatizace.

Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Tato čerpadla využívají teplo z okolního vzduchu, tím pak ohřívají vodu v systému. Vytápění i ohřev užitkové vody si zajistíte s maximální šetrností k životnímu prostředí a hlavně s rychlou návratností původní investice. Tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje tiše, je téměř bezúdržbové a jednoduché na ovládání. Vybrat si můžete podle potřeby z modelů pro venkovní i vnitřní instalaci.

Solarex s.r.o., odborník na alternativní zdroje tepla

Firma Solarex s.r.o. je členem Asociace pro využití tepelných čerpadel a držitelem mnoha certifikátů, akreditací a ocenění v rámci alternativních zdrojů tepelné energie. Poskytuje kompletní projektovou přípravu, dodává a montuje tepelná čerpadla včetně servisu. Mezi dalšími výrobky, které má v nabídce, jsou české kotle na uhlí Benekov, které jako první splňující normu o Ekodesignu emisní třídy 5.