poptávka

Zahradní pergola jako víno

Příjemné letní posezení ve stínu pergoly si zamiluje každý. Stejně tak večerní zábavu s rodinou a přáteli u grilu a lahve vybraného vína pod přístřeškem. Máte zahradu, ale místo pro posezení ještě ne? Přečtěte si pár tipů, jak si pořídit pergolu co nejsnadněji.

poptávka
Kam pergolu umístit

Rozhodnutí, kam pergolu umístit, bývá vždy nejtěžší. Máte využít prostor bývalého ohniště? Zvolit místo poblíž domu? Nebo naopak dále od něj? Každé má své pro a proti. Vzdálenější posezení od domu zabrání doléhání ruchů do domu. Do toho bližšího zas nebudete muset složitě manévrovat s doma připravenými potravinami a nápoji. Neuděláte krok vedle, pokud postavíte přístřešek tam, kde jste zvyklí obyčejně sedávat. Přeci jen zvyk je železná košile.

poptávka

Z jakých materiálů vybírat

Základní konstrukci postavíte z dřevěných trámů, betonu a podlahu vysypete štěrkem. Na štěrk umístíte vybraný podlahový materiál vhodný pro venkovní využití. Může to být zámková dlažba, kameny, nebo vhodné dlaždice. Dlaždice dnes pořídíte nejen klasické keramické, ale také plastové. Položit můžete i dřevěnou podlahu, pokud bude dostatečně odolná. Na stěny využijete klasické cihly, nebo kameny. Přírodního vzhledu dosáhnete, když necháte místo stěny porůst popínavými rostlinami, nebo například vinnou révou. Zahradní pergola může mít střechu z palubkového záklopu se šindelem, polykarbonátových desek, posuvného baldachýnu, lepenky, nebo asfaltového šindele.

Najděte dodavatele z okolí

Ať už budete shánět materiál, nebo rovnou stavební firmu, vyzkoušejte poptávkový server Poptávej.cz. Stačí si vyhradit pár minut a vyplnit poptávkový formulář. Nezapomeňte do vaší poptávky popsat co nejpřesněji vaši představu o budoucí pergole, vybrané materiály a lokalitu. Právě díky uvedené lokalitě se vám budou ozývat dodavatelé z okolí. A nové pergoly se dočkáte o to dříve. Dodavatelé se dále budou ozývat přímo do vašeho emailu s nabídkami na míru. Vy si už jen vyberete tu nejlepší a vzhůru na nový přístřešek!