zahradní kultivátor

Zahradní kultivátor vám pomůže dohnat to, co jste na podzim nestihli

Předjaří a začátek jara znamená rychle udělat práce, které jsme nestihli na zahradě do začátku zimy. Rovněž je ale důležité opravit škody po zimě, zajistit objevené vady, abychom na ně do podzimu nezapomněli, a začít kultivovat naše bydlení. Třeba maličkostmi, které nám nabídnou více pohodlí či zajistí více bezpečí.

Zahradní kypřič na každou zahradu

Možná vám práce s rýčem připadá jako relaxace, ale pravdou je, že s moderní zahradní technikou nás to baví více. Uděláme toho více a nevyřídíme se ani po fyzické a zdravotní stránce. Každý, kdo to se zahradou myslí vážně, dokonce si chce sám něco vypěstovat, potřebuje zahradní kultivátor. Možná už po nějakém i pošilháváte. Často jsou však drahé a do tak velkých investic se vám nechce.

Dobrým tipem je zahradní kultivátor – Zahradní robot č. 7262 z e-shopu Anticor.cz. Tento kypřič je za zajímavou cenu a má velice dobré parametry. Nízká hmotnost, pouhých 9,3 km, dělá z kultivátoru zařízení vhodné i pro ženy. Lehce se ovládá. Srdcem je malý, ale dostatečně výkonný benzinový motor HONDA. Firma nabízí doživotní záruku na zlomení nožů.

K zahradnímu kultivátoru si lze pořídit i další zajímavé pomocníky

Pro takzvanou vertikutaci a odstraňování mechu z trávníku se hodí mechanické hrábě. Růst trávníku zlepšuje aerátor trávy, který taktéž prořezává kořeny trav a provzdušňuje trávník. Pěstitelé ocení pluh či sazečku kombinovanou s kypřičem. Milovníci úhledných záhonů ohraničených trávníkem ocení ohraničovací nůž. Kdo má na zahradě a kolem domu dlažbu, pomocníkem mu bude vytrhávač plevele a nečistot ze spár kolem chodníku.

Pusťte se do oprav

Po zimě je nutné opravit věci, které jsme nestihli do zimy, nebo se porouchaly během ní. Máte k ruce potřebné pomocníky? Velice užitečným pomocníkem je hliníková páska. Jde o samolepicí pásky s akrylátovým lepem. Tyto pásky lze používat jako maskovací i montážní, přičemž primárně jsou určeny pro tepelné izolace potrubí, ventilaci, vzduchotechniku a klimatizaci. Nabízí však parotěsnost, perfektně drží, umí se přizpůsobit nerovnostem povrchu a mají vynikající mechanickou odolnost i při nízkých teplotách. Proto jsou oblíbené pro celou řadu oprav, zajištění i izolací.

Pásky pomáhají i jinde

Pásky nám umí být nápomocny i v dalších oblastech. Typickým příkladem jsou podlahové pásky. Máte doma třeba nebezpečné schody, na kterých to klouže? Může jí o ty venkovní i vnitřní, nové i starší sešlapané. Uklouznout na schodech je nepříjemné a nebezpečné. Stává se to třeba na starých chalupách, kde trávíme víkendy a ponechali jsme zde původní dřevěné schody, které však mají sešlapané hrany a noha na nich nebezpečně prokluzuje. Často ani neodpovídají dnešním normám, a tak na nich ještě snadněji zavrávoráme. Řešením jsou podlahové pásky s protiskluzovou vlastností. Tu pásce dává abrazivní vrstva.