dražby nemovitostí

Vysněnou nemovitost můžete získat i v exekuční dražbě. Víme, jak na to!

Hledáte vhodnou nemovitost pro své bydlení nebo podnikatelskou činnost? Kromě klasické nabídky, jako je pronájem či koupě, existují také dražby nemovitostí. Je to obdobné jako při dražbách například uměleckých předmětů: kdo dá víc, nemovitost získává. Často tak můžete přijít k objektu za velmi příjemnou cenu.

Tento způsob získání nemovitosti může v mnohých vyvolávat dojem neserióznosti. Opak je ale pravdou a není čeho se bát. Jedná se o bezpečnou transakci, na které můžete ještě vydělat. Zajímá vás jak dražby nemovitostí v exekuci fungují? Není na tom nic složitého. Je jen potřeba být ve správný čas na tom správném místě!

Získat nemovitost můžete i z pohodlí domova!

Dražby zvoleného objektu nebo pozemku se můžete zúčastnit osobně, nebo využít internetu. Elektronické aukce jsou dnes velmi populární, a to platí i v oblasti prodeje realit. Na dražebním portálu se zaregistrujete pomocí nově vytvořeného účtu. Na poštu, konkrétně na CzechPOINT, přinesete dokumenty, které ověří vaši totožnost. Po jejich převedení do elektronické podoby je nahrajete na stránku s dražbou a zaplatíte takzvanou dražební jistotu. Tato částka vám bude vrácena, pokud nemovitost nezískáte. Samotnou dražbu poté sledujete ve stanovený čas na počítači a přihazujete jako na klasické dražbě. Průměrně se nemovitost vydraží za cca 2 hodiny.

Chcete-li se exekuční dražby nemovitostí zúčastnit osobně, je potřeba se jen dostavit v určenou dobu na stanovené místo a zaplatit dražební jistotu – hotově, nebo bankovním převodem před zahájením dražby.

Chcete vědět, jaké konkrétní domy, chaty, byty či pozemky se tímto způsobem prodávají? Mrkněte na aktuální nemovitosti v dražbě a udělejte si obrázek sami. Možná právě aukce je vaše cesta k vysněnému cíli.