dlažba na terasu

Výhody betonové dlažby na terasu

Oblíbenost venkovních betonových dlažeb na terasu v posledních několika letech výrazně vzrostla. Svoji roli v tom hraje tvarová i barevná rozmanitost a masivní rozšíření nabídky. Betonová dlažba již dávno neznamená nevzhledné šedé kostky, vybírat je možno z nepřeberného množství barev i tvarů, které lze využít pro všechny typy teras.

V čem spočívají přednosti betonové dlažby ve srovnání s jinými materiály?

Betonové tvarovky plní jako ideální materiál pro dlažbu na terasu hned několik funkcí. Kromě výborné pevnosti a otěruvzdornosti je tento materiál také odolný vůči chemikáliím a nenasákavý, což oceníte zejména v případech, kdy se vám podaří vylít na dlažbu na terase například kávu.

Přeskládat betonovou dlažbu na terasu není problém

Jedna z největších výhod betonových dlažeb však spočívá v její rozebíratelnosti. Ať již použijete na terasu dlažbu na vymezovacích terčích či klasickou variantu se zámkem, vždy ji můžete v případě potřeby rozebrat a integrovat například novou kabeláž na osvětlení terasy.

Betonovou dlažbu lze snadno udržovat v kondici

V průběhu používání betonové dlažby oceníte zejména její snadnou údržbu a vysokou odolnost vůči znečištění. Při běžném použití terasy přijde beton do kontaktu s látkami, které obvykle jeho povrch příliš nepoškodí. Spadané listí, pyl z rostlin či káva však mohou představovat pro barevnou stálost dlažby na terase problém. Proto se při koupi doporučuje preferovat betonové dlažby, jejichž povrch je ošetřen impregnací zvyšující odolnost vůči znečištění.

Široká škála možností za příznivou cenu

Využijete-li jako dlažbu na terasu betonové tvarovky, získáte rozmanitou škálu možností jejich poskládání a vytvoření opravdu zajímavého prostoru. Výsledná kompozice je omezena pouze vaší fantazií. Jestliže se vám dlažba po nějaké době okouká a budete chtít změnu, není to v případě betonové dlažby na terasu problém. Díky nízkým pořizovacím nákladům si novou betonovou dlažbu může pořídit opravdu každý.