krb

Vybíráte krb? Víme, jak na to

Je doba podzimu, což obecně znamená i chladnější teploty. Pokud ještě nechcete začínat s vytápěním, můžete ocenit prvek, kterým je krb. Jak vybrat ten pravý, abyste byli spokojeni? Určitě je dobré začít jeho samotným provedením. Pokud se budeme držet oblasti rodinných domů, nabízí se nejenom klasické řešení, ale nabízí se také krbová kamna. Ta jsou kombinací krbu a kotle, jelikož kromě skvělého vzhledu je možné celý interiér také jednoduchým způsobem vytápět. Vzhledem k jejich cenám i celkem snadné instalaci se dnes jedná o nejvyužívanější řešení na trhu.

Čím budete topit?

Ano, i to je důležitá otázka, která se samotným výběrem krbu souvisí. Nejprve začněme klasickými variantami, kam se řadí:

  • Měkké dřevo
  • Tvrdé dřevo
  • Brikety

Dnes už najdeme na našem trhu ve většině případů krby, které jsou univerzální a které umožní topit jakýmkoliv tuhým palivem. Samozřejmě stále mluvíme o oblasti rodinných domů. Kdo naopak bydlí v bytech, ten by neměl zapomínat na takzvané biokrby. Jsou spíše dekoračním řešením a vynikají čistým hořením. A to z toho důvodu, že jako palivo se pro ně používá speciální líh. O dokonalý zážitek z pozorování plamenů tedy nemusí být ochuzeni ani ti, kteří bydlí v bytech.

Co by měl krb umět?

krbová kamna

Pokud mluvíme o bytech, zde platí, že biokrb jako takový je čistě estetickým doplňkem, pomocí kterého si můžeme lehce zatopit. U rodinných domů však mohou být krby spojené i s funkcí praktickou. Podívejte se na katalog Vengo.cz a vyberte si ty, který pro vás bude ten pravý. Kromě samotného vytápění plameny je možné jednoduše ohřívat třeba i vodu v topném systému a tak pomocí krbu ohřát vodu, která dále proudí v radiátorech. Stejně tak mohou krbová kamna umět i ohřát i vodu běžně využívanou v domácnosti. Při samotném výběru proto může být na prvním místě i jejich unikátní praktičnost. Přesvědčte se sami.