Vybavení koupelny v elegantním stylu

V koupelně a na toaletě trávíme podstatnou část dne, neboť sem chodíte vykonávat pravidelné denní aktivity, máme s koupelnou spojené své osobní rituály a snažíme se zde zkrášlit a stejně tak pečovat o své tělo. Proto si zaslouží koupelna, její renovace i stavba pozornost při výběru doplňků a detailů. Základem koupelny totiž nejsou obklady, velká vana nebo tři umyvadla. I v malé koupelně budete moci trávit čas komfortně a přesně podle svých představ. Stačí jen zvolit správný koupelnový nábytek, baterie a další příslušenství.

Koupelnový nábytekSprchový kout nebo vana?

Nekonečný spor mezi majiteli sprchových koutů či boxů a van je stále nerozhodně. Fanoušky lenošení ve vaně sází především na robustní vanové baterie, s nimiž získá i vana menších rozměrů na atraktivitě. Nejen u van jsou postupně klasické gumové špunty nahrazovány kvalitními, nerezovými odtokovými zátkami. U sprchového koutu lze volit z velké řady zásuvných mechanismů dveří, ať už klasicky posouvacích, zalamovacích či otevíracích. Sprchové baterie by pak měly být nainstalovány a nastaveny tak, aby otočením či stiskem pustily vodu z vrchní sprchy nebo třeba postranních trysek. U sprchového koutu nezapomeňte na vhodně ustavené a dostatečně velké odtokové žlaby, které vyžadují pravidelné čištění.

Velké koupelny či toalety jsou kromě klasického WC vybaveny bidetem, rovněž zde se vyplatí vsadit na jednotný design a investovat do bidetové baterie. Toaletu pak můžete ozvláštnit sedátkem v tematicky zaměřeném duchu, se vtipným potiskem, popřípadě samouzavíracím mechanismem. WC sedátka jsou nejčastěji vyráběna z duroplastu či polypropylenu.

Jaký nábytek zvolit?

Koupelnový nábytek může mít mnoho podob a materiálových zpracování. Podle typu obkladů seženete dřevěný nábytek, moderní kousky v lesku či sestavy z odolných a lehce omyvatelných materiálů. Vždy vybírejte takové sety, které pojmou všechno vybavení, dají se bez obtíží posouvat a zapadnou do celkového rázu místnosti.

Velmi trendy jsou hranatá umyvadla. Jsou praktická a dají se snadno usadit na umyvadlovou skříňku. Luxusním dojmem působí kulatá umyvadla a barevně řešené nádoby. Také u nich je nezbytné vybírat pečlivě umyvadlové baterie. Nezapomínejte, že existuje i řada dalších variant oproti klasickému nerezovému provedení. Pokud hledáte optimální řešení a nevíte, která koupelnová umyvadla či dřezové baterie do kuchyně pořídit, obraťte se na odborníky disponující letitou praxí a zajímavými nápady na originální bydlení.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.